Bilet do teatru za 500 groszy!

Lubię to!
Teatr Muzyczny w Poznaniu dołączył do 97 teatrów z 38 polskich miast i włączył się w akcję „Bilet do teatru za 500 groszy”. W jej ramach za jedyne 5 złotych będzie można kupić bilet na premierę musicalu Madagaskar 13 maja o godz. 12.00. Sprzedaż prowadzona będzie tylko w Kasie Teatru, rozpocznie się 13 maja o godz. 9.30, a jedna osoba może kupić maksymalnie 5 biletów.
Od 2015 roku idea akcji i jej główny cele, pozostają niezmienne. Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie chce przybliżać teatr obywatelom i zwracać uwagę, że jest on miejscem dostępnym, bezpiecznym oraz reagującym żywo na otaczające nas problemy. Dzień Teatru Publicznego oraz towarzysząca mu akcja „Biletu do teatru za 500 groszy” to szansa i zachęta dla tych, którzy na co dzień z różnych powodów rzadko korzystają z oferty teatralnej, na ich twórcze spotkanie z teatrem, którego nie muszą się obawiać i który bardzo łatwo daje się oswoić.
„Bilet do teatru za 500 groszy” jest akcją ogólnopolską, finansowaną ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowaną przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Najlepszym dowodem na jej sens, a jednocześnie na ważność i potrzebę finansowania teatru z publicznych pieniędzy (jako publicznej wartości), są liczby ubiegłych lat. Co roku w akcji organizowanej z okazji Dnia Teatru Publicznego bierze udział kilkadziesiąt tysięcy widzów ze wszystkich województw.
Szczegółowe informacje na temat wszystkich granych w ramach akcji spektakli dostępny będzie od 13 kwietnia na przygotowanej z tej okazji stronie-kalendarzu www.dzienteatrupublicznego.pl oraz na stronie Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.


                         
 
 
Powrót

Wygodny zakup

Wypróbuj najwygodniejszy sposób
zakupów biletów na spektakle
Teatru Muzycznego poprzez
platformę online bilety 24.pl

Newsletter

Nowości i repertuar zawsze w Twojej skrzynce
e-mail. Zapisz się już teraz!

SPONSOR TEATRU

SPONSOR PREMIERY "FOOTLOOSE"

Partnerzy