Podsumowanie sezonu 2016/2017

Lubię to!
Zakończyl się sezon 2016/2017 w Teatrze Muzycznym w Poznaniu, w trakcie którego na naszej scenie zagraliśmy 210 spektakli dla 81 964 widzów. Ponadto poza naszą siedzibą pokazaliśmy 35 przedstawień dla 22 230 widzów
Pierwszą premierą była Zakonnica w przebraniu, która spotkała się z ogromnym zainteresoiwaniem ze strony publiczności. Zagraliśmy ją aż 59 razy. W maju 2017 roku odbyła się polska prapremiera spektaklu Madagaskar – musicalowa przygoda, który zaprezentowaliśmy 35 razy. Ponadto nasi Widzowie mogli zobaczyć swoje ulubione tytuły, takie jak: Jekyll & Hyde, Evita, Nie ma jak lata 20., lata 30., Skrzypek na dachu, Księżniczka czardasza, Opowieści zimowe, Mayday i Akompaniator. Najmłodsi widzowie, oprócz wspomnianej wcześniej majowej premiery, mogli obejrzeć: Anię z Zielonego Wzgórza, Królową Śniegu, Pchłę Szachrajkę, a także Królewnę Śnieżkę i siedmiu krasnoludków. Raz w miesiącu w sobotę odbywały się Krakowskie Salony Poezji, podczas których można było posłuchać poezji w wykonaniu aktorów zarówno starszego, jak i młodszego pokolenia. Nasz Teatr odwiedzili: Daniel Olbrychski, Michał Grudziński, Anna Karczmarczyk, Jerzy Trela, Piotr Fronczewski, Anna Seniuk, Anna Cieślak, Andrzej Seweryn i Maria Seweryn. Salony tego samego dnia po południu odbywały się w Bibliotece w Zamku w Kórniku. Publiczność mogła również obejrzeć koncerty Sylwestrowo-Noworoczne oraz z okazji Dnia Kobiet zatytułowane Z Broadwayu do Hollywood.
W listopadzie w Hali Arena pokazaliśmy po raz kolejny rock-operę Jesus Christ Superstar, którą obejrzało 2 752 widzów. Natomiast w grudniu Teatr Muzyczny był współorganizatorem wyjątkowego Koncertu Bożonarodzeniowego Wigiljna Tytka, w trakcie którego wystąpili między innymi nasi Soliści. Wydarzenie to po raz pierwszy po wielu latach emitowane było w Święta z Poznania przez TVP2. Ponadto dwukrotnie pokazaliśmy Evitę w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie, koncert Bogusław Kaczyński In Memoriam odbył się w Auli UAM, a Skrzypka na dachu i Akompaniatora mogli podziwiać widzowie zgromadzeni 30 czerwca i 1 lipca w Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Zbigniewa Herberta w ramach programu Most Kulturalny Poznań - Kołobrzeg. Spektakl w reżyserii Artura Hofmana zaprezentoaliśmy także na Dziedzińcu Urzędu Miasta 29 czerwca jako coroczne wydarzenie Teatru Muzycznego dla mieszkańców Poznania. Jak co roku Teatr Muzyczny przygotował ofertę kulturalną podczas Targów VIVA Seniorzy, które miały miejsce w maju. Pod naszym patronatem odbył się Recital Chopinowski pianistki Shizuki Okumura, byliśmy również jednym z organizatorów i partnerów koncertu z okazji roku Feliksa Nowowiejskiego Mistrzowi - Poznań. Wspólnie z Prezydentem Poznania zorganizowaliśmy pierwszą edycję festiwalu teatralnego Teatr na Wolnym na Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania w sierpniu 2016 roku.
Dziękujemy wszystkim naszym Widzom za obecność w sezonie 2016/2017 i życzymy udanych wakacji. Jednocześnie zapraszamy na sezon 2017/2018, który rusza już 27 sierpnia. Na inaugurację pokażemy komedię Akompaniator. DO ZOBACZENIA!
Powrót

Wygodny zakup

Wypróbuj najwygodniejszy sposób
zakupów biletów na spektakle
Teatru Muzycznego poprzez
platformę online bilety 24.pl

Newsletter

Nowości i repertuar zawsze w Twojej skrzynce
e-mail. Zapisz się już teraz!

SPONSOR TEATRU

SPONSOR PREMIERY "FOOTLOOSE"

Partnerzy