Premiera płyty z musicalu NINE

Lubię to!
1 lutego 2018 roku odbędzie się polska premiera dwupłytowego albumu z musicalu Nine, którego premiera miała miejsce we wrześniu 2017 roku w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Na krążku znalazły się wszystkie utwory wykonywane podczas spektaklu. Wśród nich nie zabraknie największych hitów, takich jak: „Masz być Włochem”, „Folies Bergère”, „Mój mąż jest artystą”, „Nie nakręcę tego filmu” czy tytułowego „Dziewięć”. Autorem polskiej wersji językowej jest Jacek Mikołajczyk, reżyser spektaklu. Na płycie będzie można posłuchać Damiana Aleksandra (Guido Contini), Ewy Łobaczewskiej (Luiza), Dagmary Rybak (Carla), Anny Lasoty (Claudia), Małgorzaty Chruściel (Saraghina), Lucyny Winkel (Liliane La Fleur) oraz Joanny Horodko (Matka Guida) w towarzystwie zespołu wokalnego oraz orkiestry Teatru Muzycznego w Poznaniu. Nagrania dokonano podczas spektakli odbywających się w dniach 11-14 października 2017 roku.
 
Autorem muzyki jest Maury Yeston, kompozytor doskonale znanych broadwayowskich przebojów musicalowych takich jak Phantom czy Titanic. Muzyka w Nine to zbiór znakomitych songów, efektownych scen zbiorowych, oraz przedziwny pastisz opery barokowej w tak zwanej scenie weneckiej, wypełniającej olbrzymią część aktu drugiego, a prezentowanej w niniejszym nagraniu w całości.
 
Premierowo płytę będzie można kupić podczas spektakli Nine, które odbędą się od 1 do 3 lutego o godz. 19.00. Po przedstawieniach, na stoisku sprzedażowym, będzie można sobie zrobić zdjęcie z solistami oraz zdobyć autograf. Później album w cenie 30 zł dostępny będzie na stoisku sprzedażowym podczas spektakli, w Kasie Teatru oraz na stronie www.teatr-muzyczny.poznan.pl w zakładce Sklep. TUTAJ dostępny jest singiel promujący wydawnictwo.
 
 
Praca nad musicalem „Nine” i produkcja tego spektaklu były jednymi z największych wyzwań naszego zespołu. Teatr przeszedł metamorfozę i od 2014 roku zaczął inscenizować musicale w nowoczesnej formule. Po przełomowym, zarejestrowanym również na CD, thrillerze „Jekyll & Hyde” F. Wildhorna, rock-operach A. L. Webbera: „Evicie” i „Jesus Christ Superstar’, polskich prapremierach: „Zakonnicy w przebraniu” A. Menkena (realizowanej kilka tygodni przed prapremierą berlińską) oraz „Madagaskarze – musicalowej przygodzie” G. Noriegi i J. Someillana, przyszedł czas na arcydzieło Maury Yestona. Teatr w 2006 roku wystawił jego „Phantoma”, a poszczycić może się też prawykonaniem polskim i wydaniem na CD Yestonowskiego cyklu „December Songs”, w którym w główną postać wcieliła się Edyta Krzemień. Tego wspaniałego twórcę darzymy wielkim szacunkiem.
Przemysław Kieliszewski – Dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu
Powrót

Wygodny zakup

Wypróbuj najwygodniejszy sposób
zakupów biletów na spektakle
Teatru Muzycznego poprzez
platformę online bilety 24.pl

Newsletter

Nowości i repertuar zawsze w Twojej skrzynce
e-mail. Zapisz się już teraz!

SPONSOR TEATRU

SPONSOR PREMIERY "FOOTLOOSE"

Partnerzy