Teatr Muzyczny Partnerem 11. edycji festiwalu Akademia Gitary

Lubię to!
Podczas inauguracji 11. edycji festiwalu Akademia Gitary, którego partnerem po raz kolejny jest Teatr Muzyczny w Poznaniu, Stefano Barneschi, Mauro Massa, Elżbieta Stonoga, Marco Frezzato i Łukasz Kuropaczewski oczarują nas doskonałym wyczuciem barokowego stylu.

Barneschi, Massa, Stonoga oraz Frezzato to znakomici wielokrotnie nagradzani na światowych konkursach i festiwalach artyści, których łączy zamiłowanie do muzyki XVII wieku. Wywodzą się z takich znakomitych zespołów, jak Il Giardino Armonico czy Café Zimmermann. Towarzyszący im Łukasz Kuropaczewski jest dyrektorem artystycznym Festiwalu i jednym z najwybitniejszych polskich gitarzystów klasycznych. Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz prestiżowego Peabody Conservatory of the Johns Hopkins University w USA, gdzie studiował pod okiem samego Maestro Manuela Barrueco. Koncertuje zarówno w Europie, Azji i obydwu Amerykach.

Wśród prezentowanego podczas inauguracji repertuaru usłyszeć będzie można Koncert na smyczki oraz Koncert D-dur na gitarę i smyczki Antoniego Vivaldiego, Terzetto na gitarę, skrzypce i wiolonczelę Niccola Paganiniego oraz Kwintet Fandango Luigiego Boccheriniego.
 
Koncert inauguracyjny odbędzie się 18 sierpnia o godzinie 19.00 w Auli UAM.

Bilety są do nabycia na stronach eventim.pl, bilety24.pl, ebilet.pl oraz w CIM, Empiku, Saturnie i Media Markt.
Powrót

Wygodny zakup

Wypróbuj najwygodniejszy sposób
zakupów biletów na spektakle
Teatru Muzycznego poprzez
platformę online bilety 24.pl

Newsletter

Nowości i repertuar zawsze w Twojej skrzynce
e-mail. Zapisz się już teraz!

SPONSOR TEATRU

SPONSOR PREMIERY "FOOTLOOSE"

Partnerzy