Komedia

   AKOMPANIATOR

Lubię to!
Opis
Realizatorzy i Obsada
Multimedia
Ceny
Autor: Anna Burzyńska

AKOMPANIATOR w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza, rozgrywa się pomiędzy dwiema postaciami: divą operową (Lucyna Winkel) i towarzyszącym jej od trzydziestu lat pianistą (Wiesław Paprzycki). Ich relacja, wzbierająca emocjonalnym crescendo, eksploduje dramatycznym i dość niedorzecznym wyznaniem. Opowieść o miłosnej obsesji w miarę rozwoju akcji przekształca się z przezabawnej farsy w thriller psychologiczny. A wszystko – z muzyką operową w tle – dotyczy odwiecznych problemów: konfrontacji marzeń z rzeczywistością, życia ze sztuką, pragnień z możliwościami.


"Zabawna i mądra komedia, a przy okazji mały traktat o samotności".
Stefan Drajewski – Głos Wielkopolski

"Poznańska publiczność została oczarowana. Spektakl mało muzyczny na dwóch aktorów w Teatrze Muzycznym zaskakuje, a jednocześnie daje publiczności okazję do zobaczenia znanych i lubianych aktorów z zupełnie innej strony. Skupienie się na tekście, mimice, drobnych gestach pozwala widzowi dostrzec mistrzowski talent Wiesława Paprzyckiego, dla którego rola akompaniatora była, jak sam powiedział, dużym wyzwaniem. Odejście od muzyki, która towarzyszy aktorowi na co dzień uwypukliła talent komediowy i sprawiła, że publiczność pokochała go jeszcze bardziej. (…) Lucyna Winkel nie tylko interesuje się muzyką, nie tylko ma wspaniały głos, ale również radzi sobie śpiewająco z tak trudnym gatunkiem jak opera".
Marta Łuczkowska – Świat Kultury Poznań

"Akompaniator Anny Burzyńskiej to prawdziwy hicior. Można go bez obaw umieścić na równych prawach obok Szalonych nożyczek, Maydaya, Ciao, Ciao bambiny oraz Kota w butach i nie zawiedzie. Można nim przyozdobić Winobraniowe Spotkania Teatralne w Zielonej Górze – bez obaw, że nie zgra się z winnogronną, beczko-toczeniową atmosferą, ale można go też przywieźć np. do Kruklanek i do Szczytna w ramach akcji Teatr przy stoliku, by z satysfakcją móc zapełnić biblioteczne sale miłośnikami „finezyjnych zabaw relacją »damsko-męską«”, „mistrzowskich pojedynków aktorskich” oraz „inteligentnego humoru”.
Juliusz Tyszka - teatralny.pl

Realizatorzy

Reżyseria
Grzegorz Chrapkiewicz
Asystent reżysera
Jarosław Patycki
Konsultacja wokalna
Robert Nakoneczny
Efekty multimedialne
Olaf Tryzna
Kierownik produkcji
Grzegorz Bryl

Obsada

Pianista
Wiesław Paprzycki
Śpiewaczka operowa
Lucyna Winkel

STREFA VIP 70 PLN
STREFA I N40 PLN / U35 PLN
STREFA II N30 PLN / U25 PLN
WEJŚCIÓWKI Pełnopłatne 20 PLN

Bilety do nabycia w Kasie Teatru Muzycznego, na www.teatr-muzyczny.poznan.pl, www.bilety24.pl
Rezerwacje biletów pod nr 502 751 213 lub bilety@teatr-muzyczny.poznan.pl
 
Powrót

Premiera

12.12.2014

Kalendarium

10.02 (ND)
17:00 kup bilet

Czas trwania

80'

Wygodny zakup

Wypróbuj najwygodniejszy sposób
zakupów biletów na spektakle
Teatru Muzycznego poprzez
platformę online bilety 24.pl

Newsletter

Nowości i repertuar zawsze w Twojej skrzynce
e-mail. Zapisz się już teraz!

SPONSOR TEATRU

SPONSOR PREMIERY "FOOTLOOSE"

Partnerzy