Gościnnie

   Jakobi i Leidental

Lubię to!
Opis
Realizatorzy i Obsada
Autor: Hanoch Levin
Przekład: Michał Sobelman

Jakobi i Leidenatal to para przyjaciół, singli znudzonych monotonią swojego przetrąconego życia i codzienną grą w domino. Jakobi, marząc o odmianie, napotyka tajemniczą pianistkę. Zwraca uwagę na jej kształtne pośladki i pragnie poznać bliżej. Szybko okazuje się, że ona także poszukuje miłości. Odstawiony na boczny tor Leidental szykuje przyszłym narzeczonym oryginalny prezent...

Mnóstwo humoru na wysokim poziomie, komedia pomyłek i zderzenie oczekiwań z rzeczywistością. Każdy odnajdzie w bohaterach coś z siebie. Mimo, że tekst powstał w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku zawiera prawdy uniwersalne, bez względu na czas, miejsce i sytuację, w której żyjemy.

Autor tekstu – Hanoch Levin – to jeden z najważniejszych izraelskich twórców sztuk teatralnych, kabaretów, piosenek, jego sztuki cieszą się niesłabnącą popularnością na polskich scenach.


Bilety dostępne także na: kupbilecik.pl. 


Nagrody i wyróżnienia:

II Nagroda na Festiwalu Forum Młodej Reżyserii 2014 w Krakowie – dla Marcina Hycnara za reżyserię spektakl Jakobi i Leidental

Marcin Hycnar nominowany w rankingu miesięcznika „Teatr” – „Najlepszy, najlepsza, najlepsi w sezonie 2013/2014”za najciekawszy debiut reżyserski – Jakobi i Leidental

„Jakobi i Leidental” był trzykrotnie wystawiony i wyróżniony podczas Międzynarodowego Festiwalu Hanocha Levina w Teatrze Camerii w Tel Avivie w 2015r.


Przedstawienie uzyskało wiele pozytywnych recenzji, poniżej fragmenty kilku z nich:

Spektakl umiejętnie łączy agresję z czułością, a poezję z gorzką prawdą życia. Jego mottem mogłyby być słowa „szczęście trzeba rwać jak świeże wiśnie”.
Jan Bończa-Szabłowski, Rzeczpospolita

"Sztuka Levina jest połączeniem elementów groteski, komedii, dramatu i liryzmu, co świetnie reżysersko uchwycił Marcin Hycnar i co znakomicie oddają aktorzy, tworząc bogate znaczeniowo i charakterologicznie postaci."
Temida Stankiewicz-Podhorecka, Nasz Dziennik

"Jakobi i Leidental kipi od pomysłów, dobrej na szczęście klasy. (…) Komik chce tu „żyć pełnią życia”, odtrącony partner czepia się go jak rzep, trafia się dama, więc rusza procedura matrymonialna, ale wszystko to tylko odganianie lęku przed samotnością. Subtelne widowisko z Jackiem Braciakiem jak Chaplinem z najlepszych filmów."
Jacek Sieradzki, Zwierciadło

Realizatorzy

Reżyseria:
Marcin Hycnar
Muzyka:
Czesław Mozil, Filip Kuncewicz
Scenografia:
Julia Skrzynecka, Joanna Walisiak-Jankowska

Obsada

Dawid Leidental
Jacek Braciak
Rut Szahasz
Katarzyna Herman
Itamar Jakobi
Michał Sitarski

Powrót

Czas trwania

100'

Wygodny zakup

Wypróbuj najwygodniejszy sposób
zakupów biletów na spektakle
Teatru Muzycznego poprzez
platformę online bilety 24.pl

Newsletter

Nowości i repertuar zawsze w Twojej skrzynce
e-mail. Zapisz się już teraz!

SPONSOR TEATRU

SPONSOR PREMIERY "FOOTLOOSE"

Partnerzy