Musical

   JEKYLL&HYDE

Lubię to!
Opis
Realizatorzy i Obsada
Multimedia
Prasa
Ceny
Autor: Na podstawie noweli R. L. Stevensona
Muzyka: Frank Wildhorn
Libretto: Leslie Bricusse, Steve Cuden
Przekład: Michał Ronikier
Przekład tekstów: Michał Rusinek

Czołowy broadwayowski musical na deskach Teatru Muzycznego w Poznaniu!
Adaptacja noweli Roberta Louisa Stevensona, która w mig stała się jednym z najważniejszych przedstawień muzycznych XX wieku. Musical Jekyll & Hyde to niesłychana historia o walce dobra ze złem, która, jak głosi legenda, została napisana przez Stevensona w ciągu trzech dni, a następnie spalona po to, by ją ponownie odtworzyć.

 To opowieść o dr Jekyll’u, który po wypiciu tajemniczego eliksiru zmienia swoje oblicze i w nocy przemienia się w Pana Hyde’a, o walce dobra ze złem, o ciemnej stronie natury ludzkiej i przejmującej miłości, która jest silniejsza niż opinia społeczna… Historia doczekała się wielu realizacji teatralnych i filmowych, m.in. z udziałem Davida Hasselhoff'a, ale największym hitem stała się jej musicalowa adaptacja z muzyką Franka Wildhorna. Musical zagrano na Broadwayu bez przerwy ponad 1 500 razy! 

Uwaga! Z przyczyn technicznych niedzielny spektakl 22 pażdziernika zagramy o godz. 19.00. Za zmianę serdecznie przepraszamy.

Trzeba przyznać, że twórcy spektaklu są autorami prawdziwego cudu. Teatr poznański pokazał, że na tej małej, kameralnej scenie można wykreować kameralny, ale jakże dynamiczny i efektowny spektakl muzyczny.
Błażej Kusztelski, E-teatr.pl
Muzyka (…) znakomicie charakteryzuje postaci, różnicuje klimat i nastrój w zależności od miejsca akcji. Kruciński jest postacią charyzmatyczną (…), wierzą mu partnerzy sceniczni i publiczność zarówno wtedy, kiedy jest Jekyllem i kiedy jest Hydem. 
Stefan Drajewski, "Głos Wielkopolski"
 
W spektaklu Jekyll & Hyde widać (…) wykonawczą lekkość skrojoną na miarę najlepszych teatrów muzycznych w Polsce. (…) Znakomicie zaśpiewany i zatańczony.
Marta Kaźmierska, "Gazeta Wyborcza"
Wspaniałe, niewiarygodne, budzące zachwyt widowisko muzyczno–taneczne! – z takimi słowami na ustach poznańska publiczność opuszczała widownię Teatru Muzycznego w Poznaniu. Muzycznie, tanecznie, wokalnie, a także technicznie musical Jekyll & Hyde jest najgorętszą premierą sezonu artystycznego 2014/2015 w całej Wielkopolsce. 
Marta Łuczkowska, swiatkultury.com.pl
Widzowie zostali nie tyle zaproszeni, co wessani z ogromną siłą wotchłań szaleństwa Hyde i fanatyzm bezkompromisowego miłośnika nauki Jekylla. (…) Doskonały był chór, którego słuchało się z prawdziwą rozkoszą.
Lilia Łada, codziennypoznan.pl

Serdecznie zapraszamy na oficjalny fanpage musicalu na którym znajdziecie Państwo aktualne informacje odnośnie musicalu. Strona dostępna tutaj.
Spektakl prezentowany na podstawie specjalnej umowy z agencją Music Theatre International (MTI). Wszelkie autoryzowane materiały uzyskano od agencji MTI. 421 West 54th Street, New York, NY 10019, Tel.: 212-541-4684, Fax: 212-397-4684, www.MTIShows.com

Partnerzy premiery:
         


Patroni medialni:

                 

Realizatorzy

Reżyseria
Sebastian Gonciarz
Kierownictwo muzyczne
Piotr Deptuch
Choreografia
Paulina Andrzejewska
Scenografia
Mariusz Napierała
Kostiumy
Agata Uchman
Przygotowanie wokalne
Anna Domżalska

Dwie twarze Teatru Muzycznego. Doktor Jekyll przejdzie przemianę w pana Hyde'a

Data wydania: 18.09.2014
Na deskach Broadwayu musical Jekyll and Hyde gościł ponad 1500 razy. Czy podobny sukces odniesie w Poznaniu?

Hit z broadwayu

Data wydania: 22.09.2014
Słynny musical już wkrótce na deskach Teatru Muzycznego w Poznaniu!

Gwiazdy musicalu na poznańskiej scenie

Data wydania: 19.09.2014
Do premiery musicalu Jekyll & Hyde pozostały już tylko trzy tygodnie. Czołowy spektakl nowojorskiej sceny na Broadway’u był wystawiany w Polsce tylko raz. W grudniu 2007 roku Jekyll & Hyde zagościł na deskach chorzowskiego Teatru Rozrywki. Teraz tego trudnego nie tylko logistycznie przedsięwzięcia podejmuje się Teatr Muzyczny w Poznaniu.

Muzyczne crime story

Data wydania: 03.10.2014
Z Sebastianem Gonciarzem, reżyserem musicalu Jekyll & Hyde na podstawie noweli Roberta Louisa Stevensona rozmawia Monika Nawrocka-Leśnik.

"Jekyll&Hyde": ostatnie dni przed premierą

Data wydania: 07.10.2014
- Ta premiera rodziła się w bólach, ale to nas tylko mobilizowało - powiedział Przemysław Kieliszewski, dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu, o najnowszej premierze teatru "Jekyll&Hyde". Premiera 10 października, ale trzy dni wcześniej dziennikarze mogli zobaczyć fragment spektaklu. Jak było?

Za kulisami musicalu Jekyll & Hyde

Data wydania: 07.10.2014
 Do premiery pierwszego nowoczesnego musicalu realizowanego na deskach Teatru Muzycznego w Poznaniu pozostało już tylko kilka dni. Przygotowania do spektaklu Jekyll & Hyde rozpoczęły się już przed wakacjami i nie były pozbawione trudności, głównie natury technicznej. Realizatorzy, dyrektor Przemysław Kieliszewski, a także cały zespół Teatru musieli zmierzyć się z ograniczoną kubaturą budynku oraz brakiem nowoczesnych rozwiązań technicznych.

Premiera musicalu

Data wydania: 07.10.2014
Pre­mie­rę mu­si­ca­lu "Je­kyll & Hyde" za­pre­zen­tu­je 10 i 11 paź­dzier­ni­ka Teatr Mu­zycz­ny w Po­zna­niu. W głów­nej roli - Ja­nusz Kru­ciń­ski.
 

Premiera musicalu Jekyll & Hyde w Teatrze Muzycznym w Poznaniu

Data wydania: 07.10.2014
Premierę musicalu "Jekyll & Hyde" zaprezentuje 10 i 11 października Teatr Muzyczny w Poznaniu. W głównej roli - Janusz Kruciński.
 

Teatr Muzyczny w Poznaniu: Od piątku Jekyll&Hyde

Data wydania: 07.10.2014
W Teatrze Muzycznym trwają intensywne przygotowania do musicalu, który zdaniem Sebastiana Gonciarza, reżysera, ma charakter thrillera.

Mroczna opowieść, która zdobyła Broadway. Roma na podbój Poznania

Data wydania: 10.10.2014
Legenda głosi, że dziewiętnastowieczny szkocki pisarz Robert Louis Stevenson przelał tę historię na papier w ciągu trzech dni. Ponoć nowela została potem spalona i odtworzona. Pewne jest, że od premiery na Broadwayu w 1997 r. spektakl "Jekyll&Hyde" doczekał się ponad 1500 wystawień. W piątek pokaże go po raz pierwszy Teatr Muzyczny w Poznaniu. Trzon zespołu stanowią twórcy z Teatru Muzycznego Roma w Warszawie

Udana premiera musicalu z artystami Romy w Poznaniu

Data wydania: 11.10.2014
- W spektaklu widać wykonawczą lekkość, skrojoną na miarę najlepszych teatrów muzycznych w Polsce - pisze Marta Kaźmierska w recenzji musicalu "Jekyll & Hide", który swoją premierę miał w piątek w Teatrze Muzycznym w Poznaniu.

Dobry musical 'Jekyll & Hyde'. Idzie nowe w poznańskim Teatrze Muzycznym

Data wydania: 13.10.2014
Musical "Jekyll & Hyde" mógłby stanowić komentarz do sprawy Kuby Rozpruwacza, który - jak się niedawno okazało - pochodził z wielkopolskiej Kłodawy. Tyle że prace nad spektaklem rozpoczęły się na długo przed tym odkryciem.

Jekyll& Hyde w Teatrze Muzycznym powalił na kolana!

Data wydania: 11.10.2014
Już efekty castingu na odtwórców głównych ról i reżyser wskazywały na to, że nie będzie to przeciętny spektakl. Koncerty, na których wokaliści zaprezentowali próbki swoich umiejętności, potwierdziły podejrzenia. Ale aż takiego spektaklu chyba nikt się nie spodziewał...

To była wyjątkowa premiera

Data wydania: 11.10.2014
Wreszcie, po wielu latach wystawania przez Teatr Muzyczny w Poznaniu musicali (przypomnijmy – m.in. pierwsze w Polsce wystawienie „My Fair Lady”), doczekaliśmy się czegoś zupełnie niezwykłego! Piątkową premierę musicalu „Jekyll&Hyde” można śmiało nazwać wielkim sukcesem. I to nie tylko Teatru Muzycznego i Poznania, ale i polskiej sceny musicalowej. Dla naszych Czytelników mamy podwójne zaproszenie. szczegóły poniżej.

Muzyczny thriller. Recenzja z musicalu

Data wydania: 13.10.2014
Doktor Jekyll w momencie, kiedy nie dostaje zgody na eksperyment medyczny z chorymi psychicznie, podejmuje decyzję, że podda się temu sam i śpiewa najbardziej znaną piosenkę z musicalu „This is the moment”. Po premierze, chciałoby się powiedzieć: to jest ten moment, kiedy zaczyna się pisać nowa historia Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Cuda, cuda w tej budzie, czyli chapeau bas za musical w poznańskim bieda-teatrze

Data wydania: 13.10.2014
Siedem lat po polskiej prapremierze amerykańskiego musicalu "Jekyll & Hyde" na scenie chorzowskiego Teatru Rozrywki, przyszła kolej na jego drugą realizację. Poważył się na nią poznański Teatr Muzyczny, z pewnością sytuujący się dotąd o klasę niżej od czołówki krajowych scen musicalowych, mający wszakże pod nową dyrekcją ambicję, aby ten stan rzeczy zmieniać.

Janusz Kruciński: Skusiła mnie dwoistość Jekylla

Data wydania: 08.10.2014
Rozmowa z Januszem Krucińskim o roli Jekylla w musicalu „Jekyll & Hyde”. Premiera w piątek w poznańskim Teatrze Muzycznym

Białe pyry dla Muzycznego

Jedna biała pyra - dla zespołu Teatru Muzycznego i jego dyrektora Przemysława Kieliszewskiego za niezwykłą przemianę, jaką przeszli w ostatnich kilkunastu miesiącach.

Między Broadwayem a Czerniowcami…

Data wydania: 22.10.2014
…leży Teatr Muzyczny w Poznaniu. To rozpięcie, niezupełnie zawinione przez twórców najnowszej produkcji musicalowej tego teatru, powoduje, iż trudno mi wyrazić bezwarunkowy zachwyt nad tym znakomicie wykonanym spektaklem.
 
  STREFA VIP STREFA I STREFA II WEJŚCIÓWKI
  (parter: rz. III msc.7-16 / rz.IV msc.5-14 /
rz.V msc 5-14 / balkon: rz. I)
(parter: rz. I-X z wyłączeniem strefy VIP /
balkon: rz.II-III)
(parter: rz.XI-XIV /
balkon rz. IV-VI)
(parter: rz. XV /
balkon: rz. VII)
pełnopłatne 120 PLN 80 PLN 60 PLN 35 PLN
ulgowe 70 PLN 50 PLN
Powrót

Premiera

10.10.2014

Czas trwania

150' w tym 1 przerwa

Wygodny zakup

Wypróbuj najwygodniejszy sposób
zakupów biletów na spektakle
Teatru Muzycznego poprzez
platformę online bilety 24.pl

Newsletter

Nowości i repertuar zawsze w Twojej skrzynce
e-mail. Zapisz się już teraz!

SPONSOR TEATRU

SPONSOR PREMIERY "FOOTLOOSE"

Partnerzy