Gościnnie

   Kawiarenka Hemar

Lubię to!
Opis
Realizatorzy i Obsada
Ceny

Spektakl muzyczny w reżyserii Adama Opatowicza i Andrzeja Poniedzielskiego, który także bierze udział w spektaklu. "Kawiarenka Hemar" wzbudza zachwyt publiczności w całym kraju. Duet Adam Opatowicz i Andrzej Poniedzielski udowodnili, że muzyczny spektakl, nawet jeśli oparty na tekstach sprzed niemal stu lat, może być dla współczesnej widowni bardzo atrakcyjny.

Autorem piosenek, które stały się szlagierami, jest urodzony we Lwowie Marian Hemar. Związany z teatrzykiem Qui pro Quo, tworzył głównie w okresie dwudziestolecia międzywojennego.

Spektakl podzielony jest na dwie części - akcja pierwszej usytuowana jest w tytułowej kawiarence, akcja drugiej przenosi się na scenę, która gości kolejnych wykonawców. Aktorzy niejednokrotnie przekonają widzów, jak znakomitymi głosami operują i jakim kunsztem aktorskim dysponują. Scenariusz opiera się na takich piosenkach jak "Kiedy znów zakwitną białe bzy" (słyszymy Mieczysława Fogga), "Mały Żigolo", „Może kiedyś innym razem”, „Ten wąsik”, "Chciałabym, a boję się", "Czy pani Marta jest grzechu warta", "Upić się warto","Mannola", czy "Wspomnij mnie" itd.

Znany przebój "Oczy czarne" słyszymy także w wykonaniu Violetty Villas. W przedstawieniu pojawiają się głośne nazwiska artystek dwudziestolecia międzywojennego jak Żula Pogorzelska, Mira Zimińska czy Hanka Ordonówna. Kobiece wampy, powłóczyste spojrzenia, panowie we frakach, usłużny kelner oraz komentujący całość poeta (Andrzej Poniedzielski). Powietrze nagle zaczyna iskrzyć. Wraca nadzieja. Spokojna kawiarenka wybucha feerią dźwięków. To już nie kawiarenka. To rewia, kabaret, varietes!!! A może to tylko sen kelnera…

 

Realizatorzy

REŻYSER
Adam Opatowicz
Andrzej Poniedzielski
95 zł
Powrót

Wygodny zakup

Wypróbuj najwygodniejszy sposób
zakupów biletów na spektakle
Teatru Muzycznego poprzez
platformę online bilety 24.pl

Newsletter

Nowości i repertuar zawsze w Twojej skrzynce
e-mail. Zapisz się już teraz!

SPONSOR TEATRU

SPONSOR PREMIERY "FOOTLOOSE"

Partnerzy