Komedia

   neSTORY

Lubię to!
Opis
Realizatorzy i Obsada
Ceny
Autor: Marek Chojnacki

Najdłużej związani z Teatrem Muzycznym artyści w znakomitej, nowej komedii Marka Chojnackiego neSTORY!

Spektakl z elementami muzycznymi zainspirowany jest arcydziełem Arystofanesa Ptaki. Opowieść przedstawia obywateli Aten, którzy w sprzeciwie wobec panującej sytuacji zakładają własne państwo i ustanawiają nowy porządek rzeczywistości w ptasim raju. Spektakl analogicznie przedstawia sytuację dojrzałych artystów w Polsce. W odpowiedzi na brak ról w dostępnej ofercie repertuarowej teatrów, bohaterowie postanawiają w nowy sposób wykorzystać swoje klasyczne wykształcenie, wrodzone talenty i energię życiową. Szczęście sprzyja aktywności! Po wielu zabawnych perypetiach zostają zatrudnieni w nowoczesnej firmie oferującej ludziom biznesu lekcje ze sztuki autoprezentacji i skutecznych przemówień. W ten sposób ich unikatowe talenty aktorskie i wokalne zostają odkryte na nowo i pozwalają im wejść w nieoczekiwane role zawodowe związane z mentoringiem – metodą doradztwa opartego na relacji mistrz-uczeń. I tak jak w dziele Arystofanesa, tak również w komedii neSTORY z jednej strony odnajdujemy wiele zabawnych aluzji dotyczących gasnącej epoki, a z drugiej – podziwiamy niegasnący wigor, rześkość ciała i umysłu bohaterów sztuki.

Na scenie wystąpią znani artyści Teatru Muzycznego: Anna Bajerska-Witczak, Karolina Garlińska-Ferenc, Włodzimierz Kalemba, Marlena Łaszewicz, Marzena Małkowicz, Maciej Ogórkiewicz, Wiesław Paprzycki, Jarosław Patycki, Arnold Pujsza, Jacek Ryś oraz Adam Silecki. Reżyserem, scenarzystą oraz pomysłodawcą spektaklu jest Marek Chojnacki – twórca teatralny, wykładowca uniwersytecki, mentor środowisk twórczych i biznesowych. Autorem scenografii jest Piotr Tetlak, a kostiumów Ewa Tetlak. Oboje związani są z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu oraz formacją Asocjacja 2006 zajmującą się tworzeniem sztuki w plenerze.
 
Spektakl dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura-Interwencje 2017.


Sztuka Marka Chojnackiego i przez niego wyreżyserowana - dotyka problemu bolesnego dla wielu artystów-nestorów teatrów muzycznych, czyniąc to jednak z humorem, w lekkiej, pastiszowej formie, a zatem bawiąc przy okazji publiczność.
Błażej Kusztelski, E-teatr
 
Spektakl "neSTORY" jest przedsięwzięciem udanym: z jednej strony niepokojącym swą polityczną, ekonomiczną i społeczną aktualnością, a z drugiej dającym okazję do rozerwania się i solidnego łyku dobrej, profesjonalnie serwowanej zabawy.
Juliusz Tyszka, teatralny.pl
 
Nestorzy grający w komedii są młodzi w gestach, mądrzy w słowach i – co najbardziej istotne – każdy z nich ma swoje „story” – niekoniecznie szczęśliwe. Z połączenia fabuły ich emocji, uzyskujemy jednak nastrój komedii. Co jest kwintesencją tego spotkania? Sztuka dotyczy realnych problemów artystów.
Dominik Górny, Nasz Głos Poznański

Realizatorzy

Scenariusz i reżyseria
Marek Chojnacki
Scenografia
Piotr Tetlak
Kostiumy
Ewa Tetlak
Asystent reżysera
Wiesław Paprzycki
 
 
STREFA I
 
STREFA II WEJŚCIÓWKI
 
(parter: rz. I-XII  /
balkon: rz.I-III)
 
(parter: rz.XIII-XIV /
balkon rz. IV-VI)
(parter: rz. XV /
balkon: rz. VII)

pełnopłatne
 

35
 

20
 
15

ulgowe
 

20
 

15
 
Powrót

Premiera

27.10.2017

Kalendarium

11.02 (ND)
14:30 kup bilet
11.02 (ND)
18:00 kup bilet

Czas trwania

120 minut

Wygodny zakup

Wypróbuj najwygodniejszy sposób
zakupów biletów na spektakle
Teatru Muzycznego poprzez
platformę online bilety 24.pl

Newsletter

Nowości i repertuar zawsze w Twojej skrzynce
e-mail. Zapisz się już teraz!

SPONSOR TEATRU

SPONSOR PREMIERY "MADAGASKAR –MUSICALOWA PRZYGODA"

Partnerzy