Musical

   Nie ma jak lata 20., lata 30.

Lubię to!
Opis
Realizatorzy i Obsada
Multimedia
Prasa
Ceny

Scenariusz: Ryszard Marek Groński
Muzyka: Artur Gold, Jerzy Petersburski, Andrzej Włast, Henryk Wars, Jerzy Gerżabek, Leo Daniderff, Bolesław Mucman, Roman Palester, Mieczysław Miksne
Aranżacje: Michał Łaszewicz, Zbigniew Małkowicz, Maciej Szymański
 
Nie ma jak lata 20., lata 30. to spektakl opowiadający o przedwojennej Polsce, składający się z wiecznie żywych przebojów w specjalnych aranżacjach. Przedstawienie wyreżyserowane przez Artura Hofmana, przeniesie widzów w świat kina międzywojennego, ukazując klimat, jaki towarzyszył kultowym scenom odgrywanym przez Eugeniusza Bodo, Lodę Halamę czy Hankę Ordonównę. Scenariusz spektaklu opracował Ryszard Marek Groński, scenarzysta słynnego przeboju filmowego Lata 20., lata 30. Całość musicalu została osnuta wokół wątku kręcenia filmu przez dwóch hochsztaplerów, którzy organizują casting do swojej produkcji. Oglądając na scenie przesłuchania, usłyszymy najbardziej znane piosenki międzywojnia: "Umówiłem się z nią na dziewiątą", "To ostatnia niedziela", "Jesienne róże", "Miłość ci wszystko wybaczy", „Ach, te baby”…  Niezapomniane melodie wykona zespół Teatru Muzycznego pod batutą Agnieszki Nagórki. Teksty, muzyka, kostiumy – wszystko przygotowane tak, by móc w pełni przenieść się w tamte, wspaniałe lata...


"Czy można jeszcze coś nowego powiedzieć - i zaśpiewać - o dwudziestoleciu międzywojennym? Zwłaszcza z zastrzeżeniem, że muzyka tamtych czasów zostanie zaprezentowana bez udziwnień i w wersji prawie klasycznej? Okazuje się, że można - trzeba tylko mieć pomysł, dobrego reżysera i wykonawców nie tylko dobrze śpiewających, ale jeszcze z poczuciem humoru. Wszystkie te warunki udało się znaleźć w Teatrze Muzycznym i tak powstał naprawdę dobry spektakl."
Lilia Łada - codziennypoznan.pl

"Bogactwo barw i kostiumów przykuwa uwagę widza, ale w odróżnieniu od rewii nie jest najważniejszym elementem spektaklu. Widzowie mogą liczyć na niezapomnianą rozrywkę przy największych i najbardziej znanych piosenkach międzywojennego kina polskiego."
Marta Łuczkowska - Świat Kultury Poznań

Nie ma jak lata 20., lata 30. w poznańskim Teatrze Muzycznym

Data wydania: 24.02.2015
Teatr Muzyczny, którego patronem jest „Nasz Głos Poznański”, przygotowuje się do najnowszej premiery – musicalu „Nie ma jak lata 20., lata 30.”. Dzisiaj odbyła się konferencja prasowa poświęcona temu wydarzeniu.

Poznań. Musical z przedwojennymi piosenkami w Muzycznym

Data wydania: 24.02.2015
Świat przedwojennego kina i najlepszego żydowskiego humoru przypomnieć ma spektakl "Nie ma jak lata 20., lata 30.", którego premiera odbędzie się w piątek w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Reżyserem jest Artur Hofman, kierownictwo muzyczne objęła Agnieszka Nagórka.

Lata 20., lata 30 w Teatrze Muzycznym

Data wydania: 24.02.2015
"Nie ma to jak lata 20., lata 30." - to tytuł najnowszej premiery, na którą zaprasza swoich fanów Teatr Muzyczny w Poznaniu już 27 lutego. Zapowiada się niezwykle intrygująco. Co zobaczymy i usłyszymy tym razem?

Dwóch hochsztaplerów tworzy film, czyli musical Nie ma jak lata 20., lata 30.

Data wydania: 24.02.2015
W piątek w poznańskim Teatrze Muzycznym premiera musicalu „Nie ma jak lata 20., lata 30.” w reżyserii Artura Hofmana Tematyka musicalu jest osadzona w klimacie przedwojennej Polski.

Nie ma jak lata 20., lata 30.

Data wydania: 25.02.2015
To wyjątkowy spektakl opowiadający o przedwojennej Polsce, składający się z wiecznie żywych przebojów w nowych aranżacjach. Kierownictwo muzyczne spoczywa w rękach Agnieszki Nagórki, z którą rozmawiała Ewa Mikołajewska. Wiesław Paprzycki, solista Teatru Muzycznego zagra reżysera. O swoich początkach w Teatrze Jerzego Gruzy w Gdyni i o rolach w Poznaniu a także o różnych sposobach uczenia się także w czasie zakupów opowiada Alinie Kurczewskiej.
 

Poznań: musical z przedwojennymi piosenkami w Teatrze Muzycznym

Data wydania: 25.02.2015

Świat przedwojennego kina i najlepszego żydowskiego humoru przypomnieć ma spektakl "Nie ma jak lata 20., lata 30.", którego premiera odbędzie się w piątek w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Reżyserem jest Artur Hofman, kierownictwo muzyczne objęła Agnieszka Nagórka.
 

Nie ma jak lata 20., lata 30 - oczywiście w Poznaniu...

Data wydania: 28.02.2015
Czy można jeszcze coś nowego powiedzieć - i zaśpiewać - o dwudziestoleciu międzywojennym? Zwłaszcza z zastrzeżeniem, że muzyka tamtych czasów zostanie zaprezentowana bez udziwnień i w wersji prawie klasycznej? Okazuje się, że można - trzeba tylko mieć pomysł, dobrego reżysera i wykonawców nie tylko dobrze śpiewających, ale jeszcze z poczuciem humoru. Wszystkie te warunki udało się znaleźć w Teatrze Muzycznym i tak powstał naprawdę dobry spektakl.

Hochsztaplerzy kręcą film w Poznaniu

Data wydania: 28.02.2015
Dwóch żydowskich handlarzy postanowiło nakręcić film w samym centrum Poznania. Nie mają wystarczającej ilości pieniędzy, co zupełnie nie przeszkadza im w realizacji kolejnych wysokobudżetowych pomysłów. Scenariusz filmu pisze im samo życie, a obsada jest z najwyższej półki. Na planie jest zabawnie, wesoło i z żydowskim humorem, a kolejne sceny arcydzieła na miarę hollywoodzkiego Oscara wypełniają muzyka, taniec i śpiew.
 
  STREFA VIP STREFA I STREFA II WEJŚCIÓWKI
  (parter: rz. III msc.7-14 / rz.IV msc.7-14 /
rz.V msc 5-12 / balkon: rz. I)
(parter: rz. I-X z wyłączeniem strefy VIP /
balkon: rz.II-III)
(parter: rz.XI-XIV /
balkon rz. IV-VI)
(parter: rz. XV /
balkon: rz. VII)
pełnopłatne 90 PLN 75 PLN 60 PLN 30 PLN
ulgowe 60 PLN 50 PLN
Powrót

Premiera

27.02.2015

Czas trwania

120' w tym 1 przerwa

Wygodny zakup

Wypróbuj najwygodniejszy sposób
zakupów biletów na spektakle
Teatru Muzycznego poprzez
platformę online bilety 24.pl

Newsletter

Nowości i repertuar zawsze w Twojej skrzynce
e-mail. Zapisz się już teraz!

SPONSOR TEATRU

SPONSOR PREMIERY "FOOTLOOSE"

Partnerzy