Poezja

   SALON POEZJI / AGNIESZKA WIĘDŁOCHA

Lubię to!
Opis
Realizatorzy i Obsada
Ceny

Gościem 46. odsłony Krakowskiego Salonu Poezji będzie aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, Agnieszka Więdłocha. W programie znajdzie się poezja miłosna w tłumaczeniu Stanisława Barańczaka. Oprawę muzyczną przygotuje Jakub Kraszewski.

Agnieszka Więdłocha jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Występuje na deskach Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi w takich spektaklach jak: Czarownice z Salem (reż. Mariusz Grzegorzek) oraz Komediant (reż. Agnieszka Olsten). Można ją również oglądać Teatrze Polonia w Warszawie w przedstawieniu Kto się boi Virginii Woolf (reż. Jacek Poniedziałek). Na dużym ekranie zagrała w takich filmach jak m.in.: Syberiada polska (reż. Janusz Zaorski), Po prostu przyjaźń (reż. Filip Zylber), Gotowi na wszystko. Exterminator (reż. Michal Rogalski). Ostatnio publiczność kojarzy ją przede wszystkim z komedii: Planeta Singli (reż. Mitja Okorn), Planeta Singli 2 (reż. Sam Akina) i Kobieta sukcesu (reż. Robert Wichrowski). Wystąpiła również w serialach: M jak miłość, Czas honoru, Komisarz Alex, Lekarze, Czas honoru - Powstanie czy Powiedz TAK!. W 2009 roku otrzymała Nagrodę 49. Kaliskich Spotkań Teatralnych za rolę Liny w spektaklu Rowerzyści. Rok później zdobyła Złotą Maskę za najlepszy debiut sezonu 2009/2010 za role w spektaklach Dybuk, Nad i Survival. Z kolei w 2017 roku przyznano jej Złotą Maskę za najlepszą rolę żeńską w sezonie 2016/2017 za rolę Abigail Williams w spektaklu Czarownice z Salem.

Salon Poezji odbędzie się również tego samego dnia o godz. 17.00 w Bibliotece w Zamku w Kórniku.

Krakowskie Salony Poezji w Teatrze Muzycznym w Poznaniu organizowane są we współpracy z poznańskim Oddziałem Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza. Opiekę merytoryczną nad Salonem obejmuje prezes Oddziału, prof. UAM dr hab. Wiesław Ratajczak z UAM w Poznaniu.

Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza zostało założone w 1886 roku we Lwowie. Jego zadaniem było gromadzenie, dokumentowanie i upowszechnianie materiałów dotyczących życia i twórczości Adama Mickiewicza. Dziś jest jednym z najstarszych towarzystw naukowych w Polsce. Skupia badaczy literatury, nauczycieli-polonistów, bibliotekarzy, literatów i miłośników literatury, zapewniając integrację środowiska polonistycznego. Organizuje odczyty naukowe i konferencje historycznoliterackie, wydaje „Rocznik Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza”.  

Realizatorzy

Obsada

Występują:
Agnieszka Więdłocha

Bilety w cenie 7 zł dostępne są w Kasie, na stronie www.teatr-muzyczny.poznan.pl oraz Bilety24.pl. Rezerwacje pod nr tel. 511 433 616.
Powrót

Premiera

23.02.2019

Kalendarium

23.02 (SO)
12:00 kup bilet

Czas trwania

60 minut

Wygodny zakup

Wypróbuj najwygodniejszy sposób
zakupów biletów na spektakle
Teatru Muzycznego poprzez
platformę online bilety 24.pl

Newsletter

Nowości i repertuar zawsze w Twojej skrzynce
e-mail. Zapisz się już teraz!

SPONSOR TEATRU

SPONSOR PREMIERY "FOOTLOOSE"

Partnerzy