Poezja

   SALON POEZJI / ANDRZEJ SEWERYN I MARIA SEWERYN

Lubię to!
Opis
Realizatorzy i Obsada
Ceny

Gośćmi 32 odsłony Krakowskiego Salonu Poezji będą aktorzy teatralni i filmowi, Andrzej Seweryn i Maria Seweryn, którzy przeczytają poezję Wojciecha Bąka. Artystom na scenie towarzyszyć będzie muzyk.

Andrzej Seweryn - aktor, reżyser teatralny i filmowy, pedagog. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie, w której wykładał w latach 1972-1974. Jako aktor teatralny zadebiutował w 1968 roku. Popularność zdobył dzięki rolom w spektaklach Teatru Telewizji, takim jak: Nasze miasto Wildera, Śluby panieńskie Fredry, Żeglarz Szaniawskiego czy Henryk V Szekspira. W 1980 roku wyjechał do Francji, gdzie, jako trzeci cudzoziemiec w hisotrii teatru francuskiego, został zaangażowany do jednego z najbardziej prestiżowych teatrów na świecie Comédie-Française. Ma na koncie występy w takich filmach jak m.in.: Ziemia obiecana, Człowiek z żelaza, Pan Tadeusz i Zemsta  Andrzeja Wajdy, Granica Jana Rybkowskiego, Na srebrnym globie Andrzeja Żuławskiego, Lista Schindlera Stevena Spielberga, Całkowite zaćmienie Agnieszki Holland, Prymas. Trzy lata z tysiąca Teresy Kotlarczyk, Różyczka Jana Kidawy-Błońskiego czy Ostatnia rodzina Jana P. Matuszyńskiego. W 2006 roku zadebiutował jako reżyser filmowy obrazem Kto nigdy nie żył... z Michałem Żebrowskim w roli głównej. Od 1 stycznia 2011 roku Dyrektor Naczelny Teatru Polskiego w Warszawie.

Maria Seweryn - aktorka teatralna i filmowa, Członek Zarządu Fundacji Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Występowała na deskach stołecznych teatrów: Teatru Powszechnego, Teatru Rozmaitości, Teatru Rampa, Teatru Komedia, Teatru Współczesnego, Teatru Polskiego oraz rzeszowskiego Teatru im. Wandy Siemaszkowej. Obecnie aktorka Teatru Polonia i Och-Teatru w Warszawie, gdzie występuje w takich spektaklach jak: Mayday, Mayday 2, Pocztówki z Europy oraz Uwaga... Publiczność!. Na dużym ekranie można ją było zobaczyć w takich filmach jak m.in.: Dyrygent Andrzeja Wajdy, Kolejność uczuć Radosława Piwowarskiego, Matka swojej matki Roberta Glińskiego, Boisko bezdomnych Katarzyny Adamik czy Koniec świata Natalii Kostenko.

W sezonie 2016/2017 Salony Poezji odbywają się tego samego dnia po południu w Bibliotece w Zamku w Kórniku. Andrzej Seweryn i Maria Seweryn wystąpią tam o godz. 17.00.

Krakowskie Salony Poezji w Teatrze Muzycznym w Poznaniu organizowane są we współpracy z poznańskim Oddziałem Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza. Opiekę merytoryczną nad Salonem obejmuje prezes Oddziału, prof. UAM dr hab. Wiesław Ratajczak z UAM w Poznaniu.
 
Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza zostało założone w 1886 roku we Lwowie. Jego zadaniem było gromadzenia, dokumentowania i upowszechniania materiałów dotyczących życia i twórczości Adama Mickiewicza. Dziś jest jednym z najstarszych towarzystw naukowych w Polsce. Skupia badaczy literatury, nauczycieli-polonistów, bibliotekarzy, literatów i miłośników literatury, zapewniając integrację środowiska polonistycznego. Organizuje odczyty naukowe i konferencje historycznoliterackie, wydaje „Rocznik Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza”.

Realizatorzy

Obsada

Występują:
Andrzej Seweryn
Maria Seweryn
Muzyk

Bilety w cenie 7 zł dostępne są w Kasie, na stronie www.teatr-muzyczny.poznan.pl oraz Bilety24.pl. Rezerwacje pod nr tel. 511 433 616.
Powrót

Premiera

20.05.2017

Kalendarium

20.05 (SO)
12:00 kup bilet

Czas trwania

60 minut

Wygodny zakup

Wypróbuj najwygodniejszy sposób
zakupów biletów na spektakle
Teatru Muzycznego poprzez
platformę online bilety 24.pl

Newsletter

Nowości i repertuar zawsze w Twojej skrzynce
e-mail. Zapisz się już teraz!

SPONSOR TEATRU

SPONSOR PREMIERY "MADAGASKAR –MUSICALOWA PRZYGODA"

Partnerzy