Poezja

   SALON POEZJI / DOROTA SEGDA

Lubię to!
Opis
Realizatorzy i Obsada
Ceny

Gościem 37. odsłony Krakowskiego Salonu Poezji będzie aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna Dorota Segda, która przeczyta fragmenty Dębów patriarchy Izaaka oraz Księgi Rodzaju. Oprawę muzyczną przygotuje harfistka, Natalia Różańska. Wydarzenie odbędzie się w ramach corocznych Dni Judaizmu.

Dorota Segda ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Od 1987 roku jest akorką Starego Teatru w Krakowie. Występowała również w Teatrze Narodowym w Warszawie. Gościnnie można ją oglądać w komedii Truciciel w warszawskim Och-Teatrze. Debiutowała w 1988 roku rolą Albertynki w Operetce Witolda Gombrowicza w Starym Teatrze. Na tamtekjszej scenie zagrała także w takich przedstawieniach jak: Sen srebrny Salomei czy Faust (oba w reż. Jerzego Jarockiego). W Teatrze Narodowym wykreowała postać Racheli w Weselu Stanisława Wyspiańskiego (reż. Jerzy Grzegorzewski). Jest dwukrotną laureatką Nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza – przyznawanej przez redakcję miesięcznika „Teatr”. Ma na koncie udział w takich filmach jak m.in.: Faustyna, Tato, Show, Szczęście świata, a w 2018 roku zagra jedną z głównych ról w Ataku paniki w reż. Pawła Maślony. Szerokiej publiczności znana jest z seriali Na dobre i na złe, Ranczo, Barwy szczęscia czy Artyści. Od 2016 roku Dorota Segda jest rektorem Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie.

Tego samego dnia styczniowy Salon Poezji odbędzie się w Parafii Wszystkich Świętych w Kórniku.

Krakowskie Salony Poezji w Teatrze Muzycznym w Poznaniu organizowane są we współpracy z poznańskim Oddziałem Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza. Opiekę merytoryczną nad Salonem obejmuje prezes Oddziału, prof. UAM dr hab. Wiesław Ratajczak z UAM w Poznaniu.

Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza zostało założone w 1886 roku we Lwowie. Jego zadaniem było gromadzenie, dokumentowanie i upowszechnianie materiałów dotyczących życia i twórczości Adama Mickiewicza. Dziś jest jednym z najstarszych towarzystw naukowych w Polsce. Skupia badaczy literatury, nauczycieli-polonistów, bibliotekarzy, literatów i miłośników literatury, zapewniając integrację środowiska polonistycznego. Organizuje odczyty naukowe i konferencje historycznoliterackie, wydaje „Rocznik Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza”.

Realizatorzy

Obsada

Występują:
Dorota Segda
Natalia Różańska

Bilety w cenie 7 zł dostępne są w Kasie, na stronie www.teatr-muzyczny.poznan.pl oraz Bilety24.pl. Rezerwacje pod nr tel. 511 433 616.
Powrót

Premiera

13.01.2018

Czas trwania

60 minut

Wygodny zakup

Wypróbuj najwygodniejszy sposób
zakupów biletów na spektakle
Teatru Muzycznego poprzez
platformę online bilety 24.pl

Newsletter

Nowości i repertuar zawsze w Twojej skrzynce
e-mail. Zapisz się już teraz!

SPONSOR TEATRU

SPONSOR PREMIERY "FOOTLOOSE"

Partnerzy