Poezja

   SALON POEZJI / JACEK FEDOROWICZ

Lubię to!
Opis
Realizatorzy i Obsada
Ceny

Zapraszamy na pierwszy w sezonie 2017/2018 Krakowski Salon Poezji. Gościem 34 odsłony będzie Jacek Fedorowicz, który przeczyta Biegaliki Włodzimierza Naumczyka. Artyście na scenie towarzyszyć będzie pianista, Radosław Mateja.

Jacek Fedorowicz - z wykształcenia malarz, sławę zdobył jako aktor i satyryk. Jeden z założycieli (m.in. ze Zbigniewem Cybulskim i Bogumiłem Kobielą), gdańskiego, studenckiego teatru Bim-Bom. W drugiej połowie lat 60. występował w Telewizji Polskiej, gdzie współtworzył m.in. z Jerzym Gruzą programy rozrywkowe "Poznajmy się", "Małżeństwo doskonałe", "Kariera i Runda". W latach 90. zaczął prowadzić w TVP program "Dziennik Telewizyjny", który następnie przeszedł metamorfozę z programu o charakterze politycznym na program rozrywkowy. W 2005 roku program ten na kilka miesięcy zmienił nazwę na "Sejf". Z Telewizji Polskiej odszedł w 2006 roku. Publiczność mogła go oglądać w kultowych filmach takich jak m.in.: Lekarstwo na miłość, Kochajmy Syrenki, Poszukiwany, poszukiwana, Nie ma róży bez ognia, Alternatywy 4. Obecnie występuje w kabarecie Zenona Laskowika. W 2009 roku otrzymał Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

W sezonie 2017/2018 Salony Poezji odbywają się tego samego dnia po południu w Bibliotece w Zamku w Kórniku.

Krakowskie Salony Poezji w Teatrze Muzycznym w Poznaniu organizowane są we współpracy z poznańskim Oddziałem Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza. Opiekę merytoryczną nad Salonem obejmuje prezes Oddziału, prof. UAM dr hab. Wiesław Ratajczak z UAM w Poznaniu.

Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza zostało założone w 1886 roku we Lwowie. Jego zadaniem było gromadzenia, dokumentowania i upowszechniania materiałów dotyczących życia i twórczości Adama Mickiewicza. Dziś jest jednym z najstarszych towarzystw naukowych w Polsce. Skupia badaczy literatury, nauczycieli-polonistów, bibliotekarzy, literatów i miłośników literatury, zapewniając integrację środowiska polonistycznego. Organizuje odczyty naukowe i konferencje historycznoliterackie, wydaje „Rocznik Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza”.

Realizatorzy

Obsada

Występują:
Jacek Fedorowicz
Jakub Kraszewski

Bilety w cenie 7 zł dostępne są w Kasie, na stronie www.teatr-muzyczny.poznan.pl oraz Bilety24.pl. Rezerwacje pod nr tel. 511 433 616.
Powrót

Premiera

14.10.2017

Czas trwania

60 minut

Wygodny zakup

Wypróbuj najwygodniejszy sposób
zakupów biletów na spektakle
Teatru Muzycznego poprzez
platformę online bilety 24.pl

Newsletter

Nowości i repertuar zawsze w Twojej skrzynce
e-mail. Zapisz się już teraz!

SPONSOR TEATRU

SPONSOR PREMIERY "FOOTLOOSE"

Partnerzy