Poezja

   SALON POEZJI / JACEK PONIEDZIAŁEK

Lubię to!
Opis
Realizatorzy i Obsada
Ceny

Gościem 46. odsłony Krakowskiego Salonu Poezji będzie aktor teatralny i filmowy, Jacek Poniedziałek. W programie znajdą się teksty z lat 20. i 30.. Piosenki z tego okresu wykona Katarzyna Tapek, solistka Teatru Muzycznego w Poznaniu, a akompampaniować jej będzie pianista, Radosław Mateja.

Jacek Poniedziałek jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Na początku swoiej drogi artystycznej występował w krakowskim Teatrze KTO. W latach 1990–1992 występował na deskach Teatru im. Juliusza Słowackiego, w latach 1992–1997 w Starym Teatrze w Krakowie, od 1997 roku w teatrach warszawskich: Narodowym, Studio i Rozmaitości. Od 2008 roku należy do zespołu Nowego Teatru w Warszawie. Ma na koncie udział w większości spektakli wyreżyserowanych przez Krzysztofa Warlikowskiego, takich jak m.in.: Hamlet, Oczyszczeni, Dybuk, Burza, Krum, Anioły w Ameryce, Apollonia, Opowieści afrykańskie, Kabaret warszawski, Francuzi. Zajmuje się także reżyserią przedstawień (m.in. Szklana menażeria, Kotka na gorącym blaszanym dachu, Kto się boi Wirginii Woolf?) oraz przekładem dramatów (Krzysztof Warlikowski, Tennessee Williams). Na dużym ekranie zadebiutował w 1999 roku rolą w filmie Moja Angelika (reż. Stanisław Kuźnik). Później wystąpił również w takich obrazach jak: Przemiany (reż. Łukasz Barczyk), Trzeci (reż. Jan Hryniak), Boisko bezdomnych (reż. Kasia Adamik), Rewers (reż. Borys Lankosz), Obce ciało i Eter (reż. Krzysztof Zanussi) czy Serce miłości (reż. Łukasz Ronduda). Na małym ekranie widzowie mogli go oglądać w takich serialach jak m.in.: M jak miłość, Magda M., Na Wspólnej, Artyści. Jacek Poniedziałek jest uczniem Jana Peszka, Krystiana Lupy, Krzysztofa Globisza i Jerzego Stuhra.

Salon Poezji odbędzie się również tego samego dnia o godz. 17.00 w Bibliotece w Zamku w Kórniku.

Krakowskie Salony Poezji w Teatrze Muzycznym w Poznaniu organizowane są we współpracy z poznańskim Oddziałem Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza. Opiekę merytoryczną nad Salonem obejmuje prezes Oddziału, prof. UAM dr hab. Wiesław Ratajczak z UAM w Poznaniu.

Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza zostało założone w 1886 roku we Lwowie. Jego zadaniem było gromadzenie, dokumentowanie i upowszechnianie materiałów dotyczących życia i twórczości Adama Mickiewicza. Dziś jest jednym z najstarszych towarzystw naukowych w Polsce. Skupia badaczy literatury, nauczycieli-polonistów, bibliotekarzy, literatów i miłośników literatury, zapewniając integrację środowiska polonistycznego. Organizuje odczyty naukowe i konferencje historycznoliterackie, wydaje „Rocznik Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza”.  

Realizatorzy

Obsada

Występują:
Jacek Poniedziałek
Katarzyna Tapek
Radosław Mateja

Bilety w cenie 7 zł dostępne są w Kasie, na stronie www.teatr-muzyczny.poznan.pl oraz Bilety24.pl. Rezerwacje pod nr tel. 511 433 616.
Powrót

Premiera

30.03.2019

Kalendarium

30.03 (SO)
12:00 kup bilet

Czas trwania

60 MINUT

Wygodny zakup

Wypróbuj najwygodniejszy sposób
zakupów biletów na spektakle
Teatru Muzycznego poprzez
platformę online bilety 24.pl

Newsletter

Nowości i repertuar zawsze w Twojej skrzynce
e-mail. Zapisz się już teraz!

SPONSOR TEATRU

SPONSOR PREMIERY "FOOTLOOSE"

Partnerzy