Poezja

   SALON POEZJI / JOANNA SZCZEPKOWSKA

Lubię to!
Opis
Realizatorzy i Obsada
Ceny

Gościem 39. odsłony Krakowskiego Salonu Poezji będzie aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna Joanna Szczepkowska. W programie znajdą się ballady Adama Mickiewicza. Oprawę muzyczną przygotuje gitarzystka, Patrycja Kawalec.

Joanna Szczepkowska jest absolwentką PWST w Warszawie. Zadebiutowała jeszcze podczas studiów w spektaklu Trzy siostry w Teatrze Telewizji. Na małym ekranie po raz pierwszy wystąpiła w serialu Czterdziestolatek w reżyserii Jerzego Gruzy. Z kolei jej debiutem filmowym jest Con amore w reżyserii Jana Batorego. Za tę rolę w 1976 roku otrzymała nagrodę za najciekawszy debiut. W latach 1975-1981 występowała na deskach Teatru Współczesnego w Warszawie, a w kolejnych także w Teatrze Polskim, Teatrze Powszechnym, Teatrze Dramatycznym i Teatrze Studio. Obecnie można ją oglądać w Teatrze na Dole. Na dużym ekranie zagrała również w takich filmach jak: Matka Królów, Dolina Issy, Kronika wypadków miłosnych, Cudzoziemka, Ryś, Popiełuszko. Wolność jest w nas czy Volta.

Salon Poezji odbędzie się również tego samego dnia o godz. 17.00 w Bibliotece w Zamku w Kórniku.

Krakowskie Salony Poezji w Teatrze Muzycznym w Poznaniu organizowane są we współpracy z poznańskim Oddziałem Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza. Opiekę merytoryczną nad Salonem obejmuje prezes Oddziału, prof. UAM dr hab. Wiesław Ratajczak z UAM w Poznaniu.

Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza zostało założone w 1886 roku we Lwowie. Jego zadaniem było gromadzenie, dokumentowanie i upowszechnianie materiałów dotyczących życia i twórczości Adama Mickiewicza. Dziś jest jednym z najstarszych towarzystw naukowych w Polsce. Skupia badaczy literatury, nauczycieli-polonistów, bibliotekarzy, literatów i miłośników literatury, zapewniając integrację środowiska polonistycznego. Organizuje odczyty naukowe i konferencje historycznoliterackie, wydaje „Rocznik Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza”.

Realizatorzy

Obsada

Występują:
Joanna Szczepkowska

Bilety w cenie 7 zł dostępne są w Kasie, na stronie www.teatr-muzyczny.poznan.pl oraz Bilety24.pl. Rezerwacje pod nr tel. 511 433 616.
Powrót

Czas trwania

60 minut

Wygodny zakup

Wypróbuj najwygodniejszy sposób
zakupów biletów na spektakle
Teatru Muzycznego poprzez
platformę online bilety 24.pl

Newsletter

Nowości i repertuar zawsze w Twojej skrzynce
e-mail. Zapisz się już teraz!

SPONSOR TEATRU

SPONSOR PREMIERY "FOOTLOOSE"

Partnerzy