Poezja

   SALON POEZJI / JOANNA TRZEPIECIŃSKA

Lubię to!
Opis
Realizatorzy i Obsada
Ceny

Gościem 40. odsłony Krakowskiego Salonu Poezji będzie aktorka teatralna i filmowa, wokalistka, Joanna Trzepiecińska. W programie znajdzie się poezja Wisławy Szymborskiej. Oprawę muzyczną przygotuje altowiolistka, Kinga Tarnowska.

Joanna Trzepiecińska w 1988 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Na ekranie zadebiutowała rok wcześniej rolą osieroconej Joanny Macieszanki w serialu Jana Łomnickiego Rzeka kłamstwa. Na deskach teatralnych zadebiutowała rolą służącej w Bezimiennym dziele w reżyserii Jana Englerta w Teatrze Polskim w Warszawie. Po ukończeniu nauki w Akademii Teatralnej w Warszawie związała się z warszawskim Teatrem Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, gdzie pojawiła się jako Nancy w przedstawieniu Woody’ego Allena Zagraj to jeszcze raz w reżyserii Adama Hanuszkiewicza oraz wystąpiła w roli Lucy w musicalu Bertolta Brechta Opera za trzy grosze w reżyserii Jerzego Grzegorzewskiego. Na dużym ekranie zadebiutowała w 1988 roku w Dotkniętych w reżyserii Wiesława Saniewskiego. Później wystąpiła w takich filmach jak m.in.: Stan strachu Janusza Kijowskiego, Sztuka kochania Jacka Bromskiego, Papierowe małżeństwo i Prowokator Krzysztofa Langa, Nad rzeką, której nie ma Andrzeja Barańskiego (nominacja do nagrody Złotych Lwów za pierwszoplanową rolę kobiecą na 16. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni). Na koncie ma także występ w licznych serialach: Rodzinie zastępczej, Rodzinie zastępczej plus, Plebanii czy Na Wspólnej. W 2007 roku nagrała, wspólnie z Włodzimierzem Nahornym, Januszem Szromem, Grzegorzem Markowskim oraz Agnieszką Wilczyńską, płytę z kolędami, pt. Cicho, Cicho Pastuszkowie. Aktorka bierze czynny udział w różnych projektach muzycznych koncertując z takimi muzykami jak: Bogdan Hołownia, Włodzimierz Nahorny, Andrzej Jagodziński, Andrzej Łukasik, Janusz Szrom. Występuje także z własnymi recitalami oraz jako gość wyjątkowy w jazzowym projekcie Janusza Szroma Straszni Panowie Trzej śpiewając piosenki z Kabaretu Starszych Panów.

Salon Poezji odbędzie się również tego samego dnia o godz. 17.00 w Bibliotece w Zamku w Kórniku.

Krakowskie Salony Poezji w Teatrze Muzycznym w Poznaniu organizowane są we współpracy z poznańskim Oddziałem Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza. Opiekę merytoryczną nad Salonem obejmuje prezes Oddziału, prof. UAM dr hab. Wiesław Ratajczak z UAM w Poznaniu.

Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza zostało założone w 1886 roku we Lwowie. Jego zadaniem było gromadzenie, dokumentowanie i upowszechnianie materiałów dotyczących życia i twórczości Adama Mickiewicza. Dziś jest jednym z najstarszych towarzystw naukowych w Polsce. Skupia badaczy literatury, nauczycieli-polonistów, bibliotekarzy, literatów i miłośników literatury, zapewniając integrację środowiska polonistycznego. Organizuje odczyty naukowe i konferencje historycznoliterackie, wydaje „Rocznik Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza”.  

Realizatorzy

Obsada

Występują:
Joanna Trzepiecińska
Kinga Tarnowska

Bilety w cenie 7 zł dostępne są w Kasie, na stronie www.teatr-muzyczny.poznan.pl oraz Bilety24.pl. Rezerwacje pod nr tel. 511 433 616.
Powrót

Premiera

28.04.2018

Czas trwania

60 minut

Wygodny zakup

Wypróbuj najwygodniejszy sposób
zakupów biletów na spektakle
Teatru Muzycznego poprzez
platformę online bilety 24.pl

Newsletter

Nowości i repertuar zawsze w Twojej skrzynce
e-mail. Zapisz się już teraz!

SPONSOR TEATRU

SPONSOR PREMIERY "FOOTLOOSE"

Partnerzy