Poezja

   SALON POEZJI / PIOTR POLK

Lubię to!
Opis
Realizatorzy i Obsada
Ceny

Gościem 38. odsłony Krakowskiego Salonu Poezji będzie aktor filmowy, teatralny i telewizyjny Piotr Polk, który przeczyta wiersze Jana Lechonia i Kazimierza Wierzyńskiego. Oprawę muzyczną przygotuje harfistka, Natalia Różańska.

Piotr Polk w 1986 roku ukończył studia na wydziale aktorskim Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, pod opieką Jana Machulskiego. W 1991 roku wyjechał z Polski i zamieszkał w Paryżu, gdzie przebywał przez kolejne dwa lata. Występował w Teatrze Powszechnym w Łodzi, Teatrze Studio w Warszawie, a od 1997 roku współpracuje ze stołecznym Teatrem Syrena. Wystąpił w takich filmach jak m.in.: Lawa. Opowieść o "Dziadach" Adama Mickiewicza, Lista Schindlera, Pułkownik Kwiatkowski, Demony wojny wg Goi, Kochaj, Na układy nie ma rady. Szerokiej publiczności znany jest z ról w takich serialach jak: Plebania, Sfora, Samo życie, Oficer, Ojciec Mateusz, Lekarze czy W rytmie serca. Piotr Polk jest także aktorem dubbingowym, który ma na koncie takie filmy jak: Harry Potter i więzień Azkabanu, Harry Potter i Zakon Feniksa, Harry Potter i Książę Półkrwi, Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I i II, Auta 2, Muppety: Poza prawem, Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów.

Salon Poezji odbędzie się również tego samego dnia o godz. 17.00 w Bibliotece w Zamku w Kórniku.

Krakowskie Salony Poezji w Teatrze Muzycznym w Poznaniu organizowane są we współpracy z poznańskim Oddziałem Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza. Opiekę merytoryczną nad Salonem obejmuje prezes Oddziału, prof. UAM dr hab. Wiesław Ratajczak z UAM w Poznaniu.

Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza zostało założone w 1886 roku we Lwowie. Jego zadaniem było gromadzenie, dokumentowanie i upowszechnianie materiałów dotyczących życia i twórczości Adama Mickiewicza. Dziś jest jednym z najstarszych towarzystw naukowych w Polsce. Skupia badaczy literatury, nauczycieli-polonistów, bibliotekarzy, literatów i miłośników literatury, zapewniając integrację środowiska polonistycznego. Organizuje odczyty naukowe i konferencje historycznoliterackie, wydaje „Rocznik Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza”.

Realizatorzy

Obsada

Występują:
Piotr Polk
Natalia Różańska

Bilety w cenie 7 zł dostępne są w Kasie, na stronie www.teatr-muzyczny.poznan.pl oraz Bilety24.pl. Rezerwacje pod nr tel. 511 433 616.
Powrót

Premiera

17.02.2018

Czas trwania

60 minut

Wygodny zakup

Wypróbuj najwygodniejszy sposób
zakupów biletów na spektakle
Teatru Muzycznego poprzez
platformę online bilety 24.pl

Newsletter

Nowości i repertuar zawsze w Twojej skrzynce
e-mail. Zapisz się już teraz!

SPONSOR TEATRU

SPONSOR PREMIERY "FOOTLOOSE"

Partnerzy