Poezja

   SALON POEZJI / PIOTR POLK

Lubię to!
Opis
Realizatorzy i Obsada
Ceny

Gościem 38. odsłony Krakowskiego Salonu Poezji będzie aktor filmowy, teatralny i telewizyjny Piotr Polk. Podczas wydarzenia nie zabraknie specjalnej oprawy muzycznej.

Piotr Polk w 1986 roku ukończył studia na wydziale aktorskim Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, pod opieką Jana Machulskiego. W 1991 roku wyjechał z Polski i zamieszkał w Paryżu, gdzie przebywał przez kolejne dwa lata. Występował w Teatrze Powszechnym w Łodzi, Teatrze Studio w Warszawie, a od 1997 roku współpracuje ze stołecznym Teatrem Syrena. Wystąpił w takich filmach jak m.in.: Lawa. Opowieść o "Dziadach" Adama Mickiewicza, Lista Schindlera, Pułkownik Kwiatkowski, Demony wojny wg Goi, Kochaj, Na układy nie ma rady. Szerokiej publiczności znany jest z ról w takich serialach jak: Plebania, Sfora, Samo życie, Oficer, Ojciec Mateusz, Lekarze czy W rytmie serca. Piotr Polk jest także aktorem dubbingowym, który ma na koncie takie filmy jak: Harry Potter i więzień Azkabanu, Harry Potter i Zakon Feniksa, Harry Potter i Książę Półkrwi, Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I i II, Auta 2, Muppety: Poza prawem, Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów.

Salon Poezji odbędzie się również tego samego dnia o godz. 17.00 w Bibliotece w Zamku w Kórniku.

Krakowskie Salony Poezji w Teatrze Muzycznym w Poznaniu organizowane są we współpracy z poznańskim Oddziałem Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza. Opiekę merytoryczną nad Salonem obejmuje prezes Oddziału, prof. UAM dr hab. Wiesław Ratajczak z UAM w Poznaniu.

Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza zostało założone w 1886 roku we Lwowie. Jego zadaniem było gromadzenie, dokumentowanie i upowszechnianie materiałów dotyczących życia i twórczości Adama Mickiewicza. Dziś jest jednym z najstarszych towarzystw naukowych w Polsce. Skupia badaczy literatury, nauczycieli-polonistów, bibliotekarzy, literatów i miłośników literatury, zapewniając integrację środowiska polonistycznego. Organizuje odczyty naukowe i konferencje historycznoliterackie, wydaje „Rocznik Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza”.

Realizatorzy

Obsada

Występują:
Piotr Polk

Bilety w cenie 7 zł dostępne są w Kasie, na stronie www.teatr-muzyczny.poznan.pl oraz Bilety24.pl. Rezerwacje pod nr tel. 511 433 616.
Powrót

Premiera

17.02.2018

Kalendarium

17.02 (SO)
12:00 kup bilet

Czas trwania

60 minut

Wygodny zakup

Wypróbuj najwygodniejszy sposób
zakupów biletów na spektakle
Teatru Muzycznego poprzez
platformę online bilety 24.pl

Newsletter

Nowości i repertuar zawsze w Twojej skrzynce
e-mail. Zapisz się już teraz!

SPONSOR TEATRU

SPONSOR PREMIERY "MADAGASKAR –MUSICALOWA PRZYGODA"

Partnerzy