Nagrody

Lubię to!
NAGRODA FUNDACJI KULTURY POLSKIEJ DLA DYREKTORA TEATRU

Rada Fundacji Kultury Polskiej w Poznaniu pod przewodnictwem Rektora Uniwersytetu im. A. Mickiewicza przyznała NAGRODĘ Rady i Regionalnego Obserwatorium Kultury UAM Przemysławowi Kieliszewskiemu, prawnikowi, doktorowi nauk humanistycznych, inicjatorowi licznych działań kulturalnych, w tym Koncertów Kórnickich, współzałożycielowi Bona Fide Stowarzyszenia Wielkopolan, członkowi Towarzystwa im. H. Wieniawskiego, założycielowi i wieloletniemu dyrektorowi Festiwalu Akademia Gitary, członkowi wielu organizacji społecznych, od 2013 roku dyrektorowi reformowanego Teatru Muzycznego w Poznaniu za „BUDOWANIE SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO W DZIEDZINIE KULTURY”. Nagroda pieniężna dla Laureata została ufundowana przez Fundację Zakłady Kórnickie.
 
 
 
NAGRODZENI ARTYŚCI TEATRU MUZYCZNEGO

 
MEDALAMI "ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS", przyznawanymi przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego osobom szczególnie wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego, uhonorowanych zostało 12 artystów Teatru Muzycznego. Medale podczas Koncertu Jubileuszowego z okazji 60-lecia Teatru Muzycznego w Poznaniu (26.06.2016 r.) wręczyła p. Wicewojewoda Województwa Wielkopolskiego Marlena Maląg, która reprezentowała Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Srebrnymi Medalami zostali nagrodzeni:
 • Jan Adamczyk (śpiewak-solista, związany z TM w latach 1959-1987)
 • Barbara BiskupskaSzymańska (śpiewaczka – solistka, związana z TM w latach 1959-1983)
 • Teresa  Bogdanowicz Pielatowska (śpiewaczka – solistka, związana z TM w latach 1965-1988)
 • Janina Guttnerówna Pręgowska (śpiewaczka – solistka, związana z TM w latach 1965-1989)
 • Jadwiga Kurzewska Dycha (śpiewaczka solistka, asystent reżysera i reżyser, związana z TM w latach 1956-1993)
 • Czesław Maciaszyk  (solista, kierownik baletu, związany z TM w latach 1964-1987)
 • Rajmund Wolff – Poprawka (aktor-solista, asystent reżysera, reżyser, pedagog w Policealnym Zawodowym Studium Piosenkarskim im. Czesława Niemena, związany z TM w latach 1973-1993)
 • Maria Tomaszewska (śpiewaczka-solistka, związana z TM w latach 1956-1987, 1999-2014)
 
Brązowe Medale otrzymali:
 • Anna Bajerska - Witczak (solistka-śpiewaczka, związana z TM od 1981 roku)
 • Bogdan Biegański (solista baletu, związany z TM w latach 1961-1981)
 • Danuta Linke (solistka baletu, współpracowała z TM w latach 1964-1980)
 • Lidia Wilczyńska (Stachowiak) (solistka baletu, związana z TM w latach 1956-1983)
   

 
ODZNAKĘ HONOROWĄ „ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ”, przyznawaną osobom wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury, przez  Ministra Kultury otrzymał Zastępca Dyrektora Teatru ds. artystycznych, pan Piotr Deptuch. Odznaka została wręczona podczas Koncertu Jubileuszowego z okazji 60-lecia Teatru Muzycznego w Poznaniu (26.06.2016 r.) przez p. Wicewojewodę Województwa Wielkopolskiego Marlena Maląg, która reprezentowała Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 
 ODZNAKI HONOROWE „ZA ZASŁUGI DLA WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO”, przyznawne przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego, wręczył (26.06.2016 r.) dyrektor Departamentu Kultury Urzędu Marszałkowskiego, p. Włodzimierz Mazurkiewicza, poniższym osobom:
·  Agnieszka Wawrzyniak – Kuczyk (śpiewaczka solistka, związana z TM od 2003 roku)
·  Włodzimierz Kalemba (śpiewak solista, od 1996r. współpracuje z TM)
·  Przemysław Kieliszewski (dyrektor TM od 2013 r.)


 
Nagroda Muzyczna im. Jana Kiepury - ANNA LASOTA
 
        

Laureatką prestiżowej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury w kategorii "Najlepsza wokalistka musicalowa" w 2016 roku została solistka Teatru Muzycznego w Poznaniu -  Anna Lasota. Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 20.06. w Filharmonii Narodowej,podczas której każdy z laureatów zaprezentuje się w wybranym przez siebie utworze.
Teatralne Nagrody Muzyczne to prestiżowe święto muzyki na najwyższym poziomie artystycznym. Każdego roku, Gremium złożone z wybitnych znawców muzyki klasycznej, operowej, musicalowej, sztuk teatralnych – wybiera laureatów 
Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis - ADA JARYSZ
 

W czwartek 30 stycznia 2014 r. na scenie Teatru Muzycznego w Poznaniu wieloletnia solistka Teatru Ada Jarysz została uhonorowana Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.Odznaczenie to jest przyznawane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej. Ada Jarysz przez wiele lat kreowała niezapomniane role w operetkach i musicalach wystawianych w Teatrze Muzycznym w Poznaniu, pozostawiając niezatarty ślad w pamięci pokoleń poznaniaków.
Zagrała m.in. Elizę w poznańskiej premierze "My Fair Lady" w 1964 r. Wręczenie nagrody przypadło w pięćdziesięciolecie tej premiery, bezpośrednio przed pierwszym wznowieniowym spektaklem pod batutą Adama Banaszka.
W imieniu Ministra i Władz Miasta odznaczenie przekazał Marcin Kostaszuk, a laudację wygłosił były Dyrektor Teatru, Andrzej Wiza.
 
III miejsce w ketegorii "Aktorka" -  LUCYNA WINKEL
 

 
Miło jest nam poinformować, że Aktorka Teatru Muzycznego w Poznaniu Pani Lucyna Winkel otrzymała III miejsce w kategorii "Aktorka" i znalazła się wśród osób nagrodzonych w Konkursie Profesjonaliści Forbesa 2013 – Zawody Zaufania Publicznego, organizowanego na terenie województwa wielkopolskiego przez miesięcznik Forbes
Serdecznie gratulujemy naszej Artystce i życzymy dalszych sukcesów!     
 

Wygodny zakup

Wypróbuj najwygodniejszy sposób
zakupów biletów na spektakle
Teatru Muzycznego poprzez
platformę online bilety 24.pl

Newsletter

Nowości i repertuar zawsze w Twojej skrzynce
e-mail. Zapisz się już teraz!

SPONSOR TEATRU

SPONSOR PREMIERY "FOOTLOOSE"

Partnerzy