Michał Łaszewicz

Chórmistrz, kompozytor, dyrygent i aranżer. Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. A.Mickiewicza w Białymstoku, Państwowych Szkół Muzycznych I i II stopnia tamże oraz Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Kierownik chóru Teatru Muzycznego w Poznaniu, aranżer, dyrygent. Pracuje również w studio nagrań macierzystej uczelni jako specjalista naukowo-techniczny - realizator dźwięku i obrazu. Z Teatrem Muzycznym w Poznaniu współpracuje od 1996, jako kierownik chóru od 2001. Pracę z muzyką teatralną rozpoczął w 1995, komponując i aranżując muzykę do młodzieżowego musicalu Matura z polskiego (reż. Sebastian Chondrokostas), wystawionego w Teatrze Dramatycznym im. A. Węgierki w Białymstoku. Jest autorem muzyki do szeregu spektakli, będących w repertuarze Teatru Muzycznego: bajka muzyczna Pinokio (2002), musical Piękna i Bestia (2004), musical Ach, Ameryka! (2008), musical Królowa Śniegu (2011), bajka muzyczna Pchła Szachrajka (2005). Także Teatru Animacji w Poznaniu: Moje – nie moje (2007), Pastorałka dla Woła i Osła (2009), musical Calineczka (2012), Bajka o Misiu i Myszce (2013).Lubuskiego Teatru im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze: Pinokio (2000).

Zaaranżował musicale Jedzie Rewizor i Bal z Szekspirem oraz wiele utworów wykorzystywanych w formach koncertowych. W jego dorobku jako kierownika muzycznego, oprócz wymienionych kompozycji i aranżacji własnych, znajdują się spektakle Ania z Zielonego Wzgórza, Piosenki stare jak świat, Błękitne Anioły Białego Ekranu, Edith i Marlene, My Fair Lady, Kolędujmy Małemu.
Jako kompozytor i aranżer współpracuje z wieloma teatrami, orkiestrami i chórami. Jego aranżacje wykonywano m.in. w ramach festiwalu "Transatlantyk" w Poznaniu. Pod kierownictwem Michała Łaszewicza zespół Chóru Teatru Muzycznego w Poznaniu oprócz codziennej pracy artystycznej bierze udział w wydarzeniach kulturalnych Poznania i regionu. Współpracował m.in. z teatrem Wierszalin z Supraśla, biorąc udział w spektaklu Bóg Niżyński w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Malta” w Poznaniu oraz Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju.

Od 2000 Michał Łaszewicz prowadzi założony przez siebie kameralny zespół wokalny „Aksios”, zajmujący się wykonawstwem śpiewów prawosławnych, z którym wielokrotnie występował na terenie Wielkopolski i sąsiednich regionów.
Powrót

Wygodny zakup

Wypróbuj najwygodniejszy sposób
zakupów biletów na spektakle
Teatru Muzycznego poprzez
platformę online bilety 24.pl

Newsletter

Nowości i repertuar zawsze w Twojej skrzynce
e-mail. Zapisz się już teraz!

SPONSOR TEATRU

SPONSOR PREMIERY "FOOTLOOSE"

Partnerzy