Marta Wiejak

Absolwentka Państwowego Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym 
w Gdyni (2009). Pochodzi z Puław. 
Związana z Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie, gdzie brała udział w spektaklach "Deszczowa piosenka" (rola: Kathy Selden) oraz "Ale Musicale". Obecnie na deskach stolecznego teatru można ją zobaczyć w spektaklu "Alicja w Krainie Czarów". W Gliwickim Teatrze Muzycznym wciela się w postać Morticii ("Rodzina Addamsow"). W Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku bierze udział w spektaklu "Skrzypek na dachu" (rola: Cajtl) oraz koncertuje z Big Bandem OiFP. Współpracuje z Teatrem Wielkim Operą Narodową w Warszawie, gdzie można ją zobaczyć w spektaklach: "Borys Godunow", "Oniegin" oraz "Traviata" (role taneczno-aktorskie).
Występowała m.in. w Teatrze Muzycznym w Gdyni (Fiona w musicalu "Shrek"), Och Teatrze w Warszawie (Magenta w "The Rocky Horror Show") oraz w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu (Maggie w spektaklu "A Chorus Line").
Jako aktorka mocapowa (technika Motion capture) brała udział w tworzeniu gier komuterowych m. in. "Wiedźmin 2: Zabójcy królów", "Wiedźmin 3: Dziki Gon", "This War of Mine".
W latach 2012-2013 dwukrotnie występowała gościnnie w londyńskim The Club at The Ivy w towarzystwie jazzowego pianisty Joe Thompsona.
Na deskach Teatru Muzycznego w Poznaniu wciela się również w postać Lucy w musicalu "Jekyll&Hyde".
 
Powrót

Wygodny zakup

Wypróbuj najwygodniejszy sposób
zakupów biletów na spektakle
Teatru Muzycznego poprzez
platformę online bilety 24.pl

Newsletter

Nowości i repertuar zawsze w Twojej skrzynce
e-mail. Zapisz się już teraz!

SPONSOR TEATRU

SPONSOR PREMIERY "FOOTLOOSE"

Partnerzy