Paulina Andrzejewska

Choreograf, tancerka i pedagog. Urodzona w Szczecinie, absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej i Akademii Muzycznej w Warszawie (specjalizacja – pedagogika baletu).
Tańczyła w spektaklach musicalowych, realizowanych w warszawskim Teatrze Rampa (W 80 dni dookoła świata),
Teatrze Muzycznym Roma (Orfeusz w piekle, Grease, Koty, Kwiaty we włosach, Taniec Wampirów Romana Polańskiego Aladyn jr)
I w licznych programach telewizyjnych (Gorączka złota, Gra w przeboje, Co nam w duszy gra, Jaka to melodia, Kabaretowy Klub Dwójki i in). Pracowała również jako asystent choreografa u boku m.in. Ryana Francois i Dennisa Callahana, co zaowocowało własnymi choreografiami. Jest autorką choreografii do musicali: Upiór w Operze
(Teatr Muzyczny Roma, Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku), Les Miserables (Teatr Muzyczny Roma), Aladyn jr (Teatr Muzyczny Roma, Teatr Komedii Muzycznej w Petersburgu),
Przygody pszczółki Mai (Teatr lalek im H. CH. Andersena w Lublinie), a także w przestawieniach teatralnych i widowiskach muzycznych, m.in. Bal manekinów, Magia obłoków , Opera za trzy grosze, Hotel snow w Teatrze Polskim w Szczecinie, Berlin 4 rano, Sofia de Magico, Morfina na Novej scenie Teatru Muzycznego Roma, Komedia obozowa w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, Latający cyrk Monty Pythona w Teatrze Rampa w Warszawie, Tadas Blinda w Wilnie, Ławka rezerwowych w Teatrze Syrena w Warszawie, Czerwony kapturek, Jaś i Małgosia, Klaps!,50 twarzy Greya w Teatrze Polonia w Warszawie czy Oniegin w Teatrze Studio w Warszawie. W Teatrze Muzycznym w Poznaniu stworzyła choreografię do musicalu Jekyll&Hyde oraz spektaklu Nie ma jak lata 20.,lata 30.
Powrót

Wygodny zakup

Wypróbuj najwygodniejszy sposób
zakupów biletów na spektakle
Teatru Muzycznego poprzez
platformę online bilety 24.pl

Newsletter

Nowości i repertuar zawsze w Twojej skrzynce
e-mail. Zapisz się już teraz!

SPONSOR TEATRU

SPONSOR PREMIERY "MADAGASKAR –MUSICALOWA PRZYGODA"

Partnerzy