Agnieszka Nagórka

Dyrygent symfoniczny i operowy. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie studiowała dyrygenturę symfoniczną w klasie prof. Antoniego Wita.
Od 2002 dyrygent Teatru Wielkiego w Poznaniu. Premiera "Fausta" Księcia Antoniego Radziwiłła, wraz z Adamem Hanuszkiewiczem i Franciszkiem Starowieyskim, była jej debiutem na poznańskiej scenie operowej.
W Teatrze Wielkim w Poznaniu przygotowała wiele realizacji operowych m.in polskie prawykonanie opery D. Szostakowicza/Meyera, współpracując z kompozytorem Krzysztofem Meyerem, "Andrea Chenier wraz z Mariuszem Trelinskim. Jako kierownik muzyczny przygotowała premiery "Wolnego strzelca",oraz premiery baletowe  Sen nocy letniej Meendelsohna, Stanisław i Anna Oświecimowie M.Karłowicza, La Sylphide H.Lovenskjolda, Niebezpieczne związki z Krzysztofem Pastorem. W 2010 poprowadziła Cyganerie G. Pucciniego w Starej Gazowni ( mega widowisko wyreżyserowała Agata Duda-Gracz).
Jest laureatką II nagrody na Międzynarodowym Konkursie dla Dyrygentow Operowych we włoskim Orvieto.
Wraz z hamburskim Klassik Radiem odbyła wiele tras koncertowych zarejestrowanych na płytach " Proms" oraz " Die Besten Klassie Hits".
Spektakl "Amadeusz" na deskach Teatru Polskiego wyreżyserowany przez Pawła Szkotaka pod jej kierownictwem muzycznym otrzymał nagrodę miesięcznika Teatr w kategorii " najlepsza muzyka ".
Współpracowała z big-bandem Jacka Delonga.
Wraz z Wiesławem Ochmanem przygotowała cykl koncertów "Polscy tenorzy pamięci Jana Kiepury" prezentowanych m. in. w warszawskiej Filharmonii Narodowej.
W Teatrze Muzycznym w Poznaniu dyryguje spektaklami "Skrzypek na dachu" i  "Wesoła wdówka", "Hello, Dolly!", "Nie ma jak lata 20., lata 30.".
Powrót

Wygodny zakup

Wypróbuj najwygodniejszy sposób
zakupów biletów na spektakle
Teatru Muzycznego poprzez
platformę online bilety 24.pl

Newsletter

Nowości i repertuar zawsze w Twojej skrzynce
e-mail. Zapisz się już teraz!

SPONSOR TEATRU

SPONSOR PREMIERY "FOOTLOOSE"

Partnerzy