Michał Bronk

Wokalista, aktor teatralny, filmowy, dubbingowy. Absolwent wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, w klasie F. Skulskiego. Finalista V Letniej Akademii Śpiewu w Sopocie (sierpień 2013).
W roku 2014 kreował postać Sędziego w prapremierowym przedstawieniu opery w języku kaszubskim - Rebeka M. Dobrzyńskiego (Filharmonia Kaszubska w Wejherowie). W swoim dorobku posiada również role operowe, takie jak: Slook w Wekslu małżeńskim G. Rossiniego (Opera Bałtycka w Gdańsku), Bartolo w Cyruliku sewilskim G. Rossiniego (Filharmonia Bałtycka w Gdańsku), Guglielmo, w Cosi fan tutte W. A. Mozarta (Centrum Św. Jana w Gdańsku), Antonio w Weselu Figara W. A. Mozarta (Akademia Muzyczna w Gdańsku), role dramatyczne: Wielebny Arthur Humphrey w O co biega? (Centrum Kultury w Gdyni), Wychowawca w Medei, mojej sympatii (Teatr na plaży w Sopocie).
Od roku 2014 współpracuje z Radiem Gdańsk w charakterze lektora. Udziela również głosu postaciom z bajek i filmów realizowanych m.in. dla Disney Channel czy Cartoon Network.
Powrót

Wygodny zakup

Wypróbuj najwygodniejszy sposób
zakupów biletów na spektakle
Teatru Muzycznego poprzez
platformę online bilety 24.pl

Newsletter

Nowości i repertuar zawsze w Twojej skrzynce
e-mail. Zapisz się już teraz!

SPONSOR TEATRU

SPONSOR PREMIERY "FOOTLOOSE"

Partnerzy