Miłosz Gałaj

Tenor. Absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku. Wykształcony w dwóch specjalnościach w klasie prof. Andrzeja Nanowskiego: śpiewu solowego oraz musicalu. Szlify aktorskie zdobywał pod kierunkiem wielu wybitnych aktorów, m.in.: Joanny Bogackiej, Grzegorza Chrapkiewicza i Doroty Kolak.
Jako aktor debiutował w 2009 r. w prapremierze sztuki Zmierzch Bogów wg L. Viscontiego w reż. Grzegorza Wiśniewskiego na scenie Teatru Wybrzeże w Gdańsku. Spektakl gościł w Łodzi na XVII Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych oraz w stolicy na 31. Warszawskich Spotkaniach Teatralnych. Zmierzch Bogów został zarejestrowany przez TVP Kultura w maju 2011 r.
W latach 2009-2013 współpracował jako solista z Zespołem Muzyki Dawnej Cappella Gedanensis. Dokonał wraz z nim szeregu nagrań płytowych, realizując m. in. partię solową w prawykonaniu Litanii ex D Adama Jędrowskiego podczas Festiwalu Muzyki Oratoryjnej Sacromontana na Świętej Górze w Gostyniu. Z zespołem po raz pierwszy wystąpił na estradzie Filharmonii Narodowej w 2011 r.
W pierwszych latach swej artystycznej działalności występował w partiach barytonowych, wcielając się w postać Slooka w La Cambiale di Matrimonio G. Rossiniego w Operze Bałtyckiej, Michele w Il Tabarro oraz tytułowego bohatera Ganniego Schicchi G. Pucciniego na deskach Warszawskiej Opery Kameralnej. Zagrał także rolę Uberto we współczesnej jazzowej wersji opery barokowej La Serva Padrona G. B. Pergolesiego w reż. Doroty Kolak. Równie niecodziennym przedsięwzięciem było sceniczne wykonanie Kantaty Chłopskiej i Kantaty o kawie J. S. Bacha. W miarę dojrzewania głosu i rozwijania możliwości wokalnych artysta coraz śmielej sięga po repertuar tenorowy.
Koncertuje na terenie Polski i zagranicy, wykonując – oprócz repertuaru klasycznego – songi musicalowe oraz standardy muzyki popularnej. Współpracuje m. in. z polską gwiazdą operetki i musicalu Grażyną Brodzińską. Współtworzy trio tenorowe Tre Voci, z którym wystąpił w styczniu 2016 r. na deskach Copernicus Center w Chicago. Ponadto ma za sobą debiut reżyserski – musical Fame, którego premiera miała miejsce w czerwcu 2015 r. w Gdańsku. Od sezonu artystycznego 2015/16 spektakl stał się pozycją repertuarową Mazowieckiego Teatru Muzycznego w Warszawie.
Za osiągnięcia w twórczości artystycznej otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest również stypendystą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Od października 2013 r. jest asystentem przy Katedrze Wokalistyki i Zakładzie Musicalu Akademii Muzycznej w Gdańsku.
Powrót

Wygodny zakup

Wypróbuj najwygodniejszy sposób
zakupów biletów na spektakle
Teatru Muzycznego poprzez
platformę online bilety 24.pl

Newsletter

Nowości i repertuar zawsze w Twojej skrzynce
e-mail. Zapisz się już teraz!

SPONSOR TEATRU

SPONSOR PREMIERY "MADAGASKAR –MUSICALOWA PRZYGODA"

Partnerzy