Barbara Melzer

Absolwentka Studium Wokalnego w Poznaniu. Artystka, która swoją profesjonalną drogę artystyczną rozpoczęła w pierwszej obsadzie musicalu Metro, z którym między innym występowała na Broadwayu. Od 1992 do 2002 roku występowała w teatrze Buffo, w którym grała w takich spektaklach jak: Do grającej szafy grosik wrzuć, Obok nas, Tyle miłości, Nie opuszczaj mnie, Przeżyj to sam, Niedziela na głównym i innych produkcjach teatralno – telewizyjnych duetu Józefowicz – Stokłosa. W latach 90’ zyskała dużą popularność w telewizyjnym programie rozrywkowym  „MDM”, do którego została zaproszona przez W. Manna i K. Maternę i w którym zaśpiewała ponad 100 piosenek. W 1998 roku zagrała główną rolę w musicalu Crazy for you, pierwszym po objęciu szefostwa ROMY przez W. Kępczyńskiego. Od 2002 roku gościł ją na swoich deskach Teatr Komedia w Warszawie, gdzie zebrała entuzjastyczne recenzje za główną rolę Velmy Kelly w musicalu Chicago w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego. W 2004 roku w Teatrze Muzycznym we Wrocławiu wystąpiła w kultowym spektaklu Mandarynki i Pomarańcze w reżyserii Wojciecha Kościelniaka. Kolejne spektakle w Teatrze Komedia to główna rola w Stepping out z 2005 roku, w którym pokazuje swój jeszcze jeden niezwykły talent – stepowanie oraz spektakl z 2007 roku Songi Brechta w reżyserii Tomasza Dutkiewicza. Następny ważny rozdział teatralny to udział w musicalach Koty oraz Upiór w operze wystawiane w teatrze Roma w latach 2007-2010. Otrzymała podwójną platynową płytę za nagranie ścieżki dźwiękowej w roli Carlotty z musicalu Upiór w operze. Od 2014 roku można ją oglądać w Teatrze Syrena w roli hrabiny Lali Koniecpolskiej w musicalu Kariera Nikodema Dyzmy (reż. Wojciech Kościelniak).
Została finalistką drugiej edycji porgramu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” w telewizji Polsat.
W 2015 roku ponownie rozpoczęła współpracę z Wojciechem Kępczyńskim w Teatrze ROMA, gdzie od dwóch sezonów można ją oglądać w musicalu Mamma Mia w roli Tanyi.
Od roku współpracuje również z Teatrem 6. piętro w Warszawie, śpiewając w spektaklu Młynarski Obowiązkowo (reż. Jacek Bończyk).
Jej warsztat wokalno – aktorski może także podziwiać najmłodsze pokolenie w programie telewizyjnym „Domisie”, gdzie od roku gra rolę Baśki (niesfornej kuzynki domisów).
Zajmuje się również dubbingiem, w którym podkłada głosy i śpiewa w filmach animowanych. Jest laureatką Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu z 2002 roku.
Od ponad 10 lat współtworzy z przyjaciółmi z teatrów Buffo i ROMA kwartet wokalny „Szafa Gra”, z którym występuje na estradach Polski i Europy.
Powrót

Wygodny zakup

Wypróbuj najwygodniejszy sposób
zakupów biletów na spektakle
Teatru Muzycznego poprzez
platformę online bilety 24.pl

Newsletter

Nowości i repertuar zawsze w Twojej skrzynce
e-mail. Zapisz się już teraz!

SPONSOR TEATRU

SPONSOR PREMIERY "FOOTLOOSE"

Partnerzy