Olga Szomańska

Aktorka, wokalistka, laureatka SuperJedynki Festiwalu w Opolu, Grand Prix Festiwalu Jedynki Sopot oraz Festiwalu Top Trendy za piosenkę „Niech mówią, że to nie jest miłość” (z oratorium „Tu es Petrus” Piotra Rubika). Absolwentka Państwowego Liceum Muzycznego we Wrocławiu. W 2006 roku zdała eksternistyczny egzamin aktorski ZASP w Warszawie.
Ma na swoim koncie liczne role w spektaklach dramatycznych i musicalach m.in.: w Miss Saigon i Grease w Teatrze ROMA, Kwiatach we włosach, Missa Gospel’s oraz spektaklach Teatru Rampa, z którym związana jest od 2003 roku (Sztukmistrz z Lublina, Złota Kaczka, Pinokio, Pińska Szlachta). Jest wokalistką (gościnnie) w zespole hip-hopowym Full Power Spirit. Współpraca z Piotrem Rubikiem oraz Zbigniewem Książkiem zaowocowała nagraniem płyt z oratorium „Tu es Petrus” oraz „Siedem Pieśni Marii”, które zdobyły status kolejno: podwójnej diamentowej oraz podwójnej platynowej płyty.
Zagrała także Królową Piratów w widowisku familijnym Scooby Doo i Widmo Piratów, Martę w musicalu Nie ma Solidarności bez miłości oraz Michelle w musicalu The Bricklin - samochodowa fantazja.
W 2011 roku wydała swoją pierwszą solową płytę „Nówka”. W 2013 roku wystąpiła (obok braci Cugowskich oraz Gienka Loski) w trasie koncertowej „Salute to Queen”, poświęconej legendarnej grupie Queen.
19 czerwca 2015 roku jako pierwsza polska wokalistka wystąpiła w polsko-włoskiej wersji utworu „Vivere” w duecie z Andrea Bocellim, podczas koncertu inauguracyjnego programu "ESK Wrocław 2016" na Stadionie we Wrocławiu.
Obecnie występuje w musicalu Legalna blondynka oraz spektaklach Variete Film Show i Rewia Variete w Krakowskim Teatrze Variete, widowisku muzycznym Krzyżacy rock-opera w roli Danuśki Jurandówny, a także w spektaklu Oku-la-la-ry z piosenkami do słów Juliana Tuwima.
Podczas ogólnopolskiej trasy koncertowej „Olga Szomańska - Kolędowa” (29 koncertów w okresie grudzień 2015 - styczeń 2016), zrealizowano nagranie płyty live, której premiera
zaplanowana jest na grudzień 2016 roku. Trwają również prace nad płytą „To jednak miłość” w duecie z Maciejem Miecznikowskim oraz nad jej drugim, autorskim albumem.
We wrześniu 2017 roku wystąpi w tytułowej roli w światowej prapremierze musicalu Alice z muzyką Henri Seroki.
Od kwietnia 2014 roku jest aktorką serialu „M jak Miłość” w roli Marzenki Laskowskiej.
Powrót

Wygodny zakup

Wypróbuj najwygodniejszy sposób
zakupów biletów na spektakle
Teatru Muzycznego poprzez
platformę online bilety 24.pl

Newsletter

Nowości i repertuar zawsze w Twojej skrzynce
e-mail. Zapisz się już teraz!

SPONSOR TEATRU

SPONSOR PREMIERY "FOOTLOOSE"

Partnerzy