Mirosław Kin

Absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na wydziale wokalno-aktorskim. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w szkolnym zespole wokalnym występując m.in. w Pilskim Domu Kultury.
W szkole średniej założył zespół rockowy Komos, którego był liderem. Wraz z zespołem brał udział w przeglądach amatorskiej twórczości zdobywając nagrody i wyróżnienia (II Fra-Sacrosong - Nowa Sól, IV Fra-Sacrosong - Piła). Później był solistą Orkiestry Wojsk Lotniczych w Pile i za całokształt działalności został wyróżniony Odznaką Aktywista Kultury i Oświaty Wojsk Lotniczych.
Występował z orkiestrą kameralną Filharmonii Pomorskiej Capella Bydgostiensis (m.in. III Międzynarodowy Festiwal Maj z Muzyką Dawną we Wrocławiu) oraz z Filharmonią Koszalińską m.in. na festiwalu Mistrzowskie Spotkania z Muzyką XX Wieku im. G. Bacewicz.
Po ukończeniu studiów został solistą Opery NOVA w Bydgoszczy, gdzie debiutował pierwszoplanową rolą Gustawa von Pottensteina (Kraina uśmiechu) oraz wystąpił w ważnej w dorobku artystycznym roli Pang’a (Turandot) na III Bydgoskim Festiwalu Operowym.
Obecnie jest solistą Teatru Muzycznego w Poznaniu. W swoim dorobku artystycznym posiada kilkadziesiąt ról w tym wiele pierwszoplanowych m.in. Carewicz Aleksander (Carewicz), Hrabia Tassilo (Hrabina Marica), Kamil de Rosillon (Wesoła wdówka), Edwin (Księżniczka czardasza), Książe Su Czong (Kraina uśmiechu), Alfred (Zemsta nietoperza), Jan Strauss II (Król walca), Sandor Barinkay (Baron cygański), Hrabia Baldwin Zedlau (Wiedeńska krew), Jonel Bolescu (Cygańska miłość).
Znany jest również z ról musicalowych i charakterystycznych takich jak Fiedka (Skrzypek na dachu), Fred (My Fair Lady), Jamie (My Fair Lady), Merkury (Orfeusz w piekle), Biskup Basingstoke (Jekyll&Hyde), Agustin Magaldi (Evita).
Z Operą NOVA w Bydgoszczy, Teatrem Muzycznym w Poznaniu oraz na indywidualne zaproszenia występował poza granicami Polski m.in. w Belgii, Holandii, Danii, Szwajcarii, Niemczech i w Luksemburgu.
Wystąpił także na Europejskim Festiwalu im. Jana Kiepury w tytułowej roli Carewicza oraz w pierwszoplanowej roli Kamila de Rosillon w Wesołej wdówce (Krynica Zdrój, 2008).
Jest laureatem nagrody Grand Prix Złoty Liść Retro w konkursie wokalnym IV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga (Kraków, 2007).
Finalista I Europejskiego Festiwalu Duetów Operetkowych i Musicalowych Face To Face (Poznań, 2009).
Umiejętności wokalne doskonalił na mistrzowskich kursach wokalnych prowadzonych przez prof. Ryszarda Karczykowskiego, Małgorzatę Walewską, Mariusza Kwietnia.
Uczestniczy w wielu imprezach charytatywnych i prospołecznych (koncert na rzecz powodzian, koncerty w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, koncert na rzecz budowy hospicjum w Pile i inne).
W czasie wolnym aktywnie uprawia sport (m.in. pływanie, windsurfing, joga), otacza się pozytywnymi ludźmi, lubi spędzać czas z najbliższą rodziną i przyjaciółmi.
Powrót

Wygodny zakup

Wypróbuj najwygodniejszy sposób
zakupów biletów na spektakle
Teatru Muzycznego poprzez
platformę online bilety 24.pl

Newsletter

Nowości i repertuar zawsze w Twojej skrzynce
e-mail. Zapisz się już teraz!

SPONSOR TEATRU

SPONSOR PREMIERY "FOOTLOOSE"

Partnerzy